fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Taniec

Lekka kategoria wagowa

Ten, kto w Warszawie ma pewność sfinansowania swojej imprezy z wielomiesięcznym lub kilkuletnim wyprzedzeniem, jest szczęśliwcem jakich mało.
Dzięki temu może staranniej opracować program i z dużym wyprzedzeniem planować kontrakty. W tej wąskiej grupie znalazły się ostatnio Warszawski Teatr Tańca i stowarzyszenie Strefa Otwarta. W poniedziałek zapraszają na drugą edycję cyklu Kwartalnik Ruchu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki.
Prezentacje pierwszego dnia przybliżają spektakle tańca współczesnego, drugiego – pantomimy. Program przygotowany przez Studio Mimów Stefana Niedziałkowskiego w chwili zamknięcia tego numeru nie był jeszcze ujawniony, za to część taneczna jest znana. Przedstawią się w niej m.in. młodzi wykonawcy. W programie zaplanowano etiudy choreograficzne Dziurosz Studio Tańca („Daily story"), Atelier WTT („Aria?"), Teatru Rękawiczka z Garwolina (17-osobowy spektakl „Ciuciu-babka"), Szkoły Wachlarzy, Aleksandry Bożek-Muszyńskiej i Aleksandry Zdunek (praca w toku nad „Happy Hours").
Poza tym warto zwrócić uwagę na choreografię „The Way" Anny Marii Karabeli – najbardziej dynamicznej i najlepiej rokującej tancerki Atelier WTT. No i oczywiście na pracę najważniejszego projektu Aleksandry Dziurosz, czyli Warszawskiego Teatru Tańca. Zobaczymy fragmenty najnowszej premiery „Kontrasty". Na scenie pojawią się Dziurosz i Karabela.
2. Kwartalnik Ruchu – wieczór teatru ruchu i tańca, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa, ul. Elektoralna 12, poniedziałek (20.06), godz. 19
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA