fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Poncyljusz i Migalski wiceprezesami PJN

Marek Migalski i Paweł Poncyljusz
Fotorzepa, Piotr Nowak
Pierwsze posiedzenie rady krajowej ugrupowania. Partia traci kolejnego posła
– Nieprawdą jest to, do czego niektórzy chcą przekonać, że partia nie istnieje – mówi „Rz" Jacek Pilch, rzecznik PJN. – Mamy 2 tys. członków, szykujemy się do wyborów. Na posiedzeniu Rady Krajowej omawialiśmy strategię.
Poza tym rada zajęła się decyzjami personalnymi. Wiceprezesami PJN zostali Marek Migalski i Paweł Poncyljusz, skarbnikiem – Elżbieta Jakubiak. Tydzień temu na stanowisku szefa partii Paweł Kowal zastąpił Joannę Kluzik-Rostkowską.
– Zyskaliśmy nowy oddech. Jest duże zainteresowanie nowych osób naszym ugrupowaniem, dostajemy wiele e-maili – przekonuje Pilch.
Do wspólnego startu w wyborach zaprosił PJN Marek Jurek, lider Prawicy RP. – W tej chwili nowy prezes Paweł Kowal musi uporządkować partię. Odejście posłanki PJN Joanny Kluzik-Rostkowskiej ułatwiłoby współpracę między naszymi ugrupowaniami – mówił Jurek. Ogłosił też, że na listach Prawicy RP znajdą się przedstawiciele UPR, Ruchu Przełomu Narodowego, Ruchu Ludowego Ojcowizny oraz Stronnictwa Piast.
Czy do tej koalicji wyborczej dołączy PJN? Pilch nie wyklucza rozmów z innymi małymi ugrupowaniami.
Tymczasem kolejny poseł – Jacek Tomczak – odszedł z PJN. – Bo coraz bardziej zbliża się programowo do partii Jarosława Kaczyńskiego. Dłużej nie chcę tego uwiarygodniać – podkreślił.
Dodał, że na razie pozostanie posłem niezrzeszonym. W czwartek PJN opuścił poseł Jan Filip Libicki. Po tym gdy Kluzik-Rostkowska przestała być szefową ugrupowania, spekuluje się na temat przejścia kilku polityków PJN do Platformy.
Z informacji „Rz" wynika, że trwają rozmowy z Libickim na temat jego startu do Senatu z poparciem PO w jednym z okręgów w Wielkopolsce.
– Jestem sceptyczny wobec tego pomysłu – mówi „Rz" Rafał Grupiński, szef Platformy w województwie. – Kandydatów na senatorów region już za-akceptował. Mamy wolnych 12 miejsc na listach do Sejmu. Ewentualnie na nich mogą się znaleźć osoby z innych środowisk.
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA