fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

AF447: poszukiwania zakończone

Atlantyk. Fot. Photography_Gal
Flickr
Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
Francuska ekspedycja zakończyła poszukiwania ciał pasażerów samolotu Air France, który w 2009 r. spadł do Atlantyku
Dowództwo francuskiej żandarmerii podało, że od końca kwietnia do 3 czerwca wydobyto 104 ciał. 50 wyłowiono z powierzchni oceanu krótko po katastrofie. Na dnie pozostaną 74 ciała, bo w samolocie lot AF447 Rio-Paryż znajdowało się 228 osób.
Przedstawiciel rządu Francji ds. kontaktów z rodzinami ofiar, Philippe Vinogradoff poinformował, że wydobyto wszystkie ciała, które nadawały się do tego, a ekspedycja poszukiwawcza zostawiła na dnie oceanu tablice pamiątkową.
Wyłowione ciała i elementy samolotu znajda się we Francji w przyszłym tygodniu. Specjaliści przystąpią do analizowania DNA dla ustalenia tożsamości. Francuska policja wojskowa prowadząca całą operacje uważa, że ciała będzie można zidentyfikować, mimo że przebywały na głębinie przez prawie 2 lata.
Francuscy specjaliści pracują nad ustaleniem przyczyn katastrofy korzystając z zapisów wydobytych wcześniej obu czarnych skrzynek. Wstępnie stwierdzili, że pilotów zmyliły błędne odczyty prędkości, a gdy samolot zaczął poruszać się w niekontrolowany sposób jeden z drugich pilotów poderwał nos maszyny, co doprowadziło do utraty siły nośnej.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA