fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Śpiew, żarty i kilka tajemnic

EAST NEWS
Mezzosopranistka Alicja Węgorzewska udowadnia, że operowa scena to dla niej za mało. Interesują ją nowe wyzwania, kusi show-biznes i przekraczanie granic muzyki poważnej.
Niedawno zasiadała w jury telewizyjnego programu „Bitwa na głosy". Teraz w Teatrze Polonia wystąpi z premierowym monodramem „Diva do wynajęcia", który specjalnie dla niej napisał Jerzy Snakowski.
Sama artystka nazywa ten spektakl „operowym one woman show". Usłyszymy słynne arie śpiewane w różnych językach opatrzone krótkimi komentarzami i w szybkim tempie nadrobimy braki w muzycznej edukacji. Przede wszystkim jednak ma to być dobra zabawa traktująca z dystansem operowy światek, bo Alicja Węgorzewska zapowiada, że będzie żartować z siebie i kolegów po fachu. Podzieli się także swoimi spostrzeżeniami na temat tradycyjnych oraz nowatorskich pomysłów inscenizacyjnych. A poza tym widzowie dowiedzą się, że ci, którzy nigdy nie widzieli „Carmen", mogą poznać jej fabułę i najsłynniejsze motywy muzyczne w ciągu zaledwie 10 minut.
Alicja Węgorzewska jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej. Debiutowała w wiedeńskiej Kammeropera. Ma w dorobku występy na wielu prestiżowych scenach. Do jej ostatnich dokonań należy nagranie wszystkich pieśni Chopina z wybitnym węgierskim wirtuozem Aleksem Szilasim. Skąd wziął się pomysł monodramu granego w teatrze dramatycznym? Artystka przyznaje, że nigdy nie lubiła koncertów operowych,
podczas których wykonuje się wyrwane z kontekstu arie. Zawsze się zastanawiała, dlaczego między kolejnymi utworami nie może powiedzieć kilku słów do publiczności.
O reżyserię poprosiła Jerzego Bończaka, podobno dlatego, że on nie zna się na operze. Zależało jej na kimś, kto popatrzy na jej pracę z boku. Dwujęzyczny tytuły to dowód na to, że spektakl grany będzie także za granicą.
 
„Diva For Rent/Diva do wynajęcia", monodram wg tekstu Jerzego Snakowskiego, reż. Jerzy Bończak, wyk. Alicja Węgorzewska, Teatr Polonia, Warszawa, ul. Marszałkowska 56, bilety: 55 – 90 zł, rezerwacje: tel. 22 622 21 32, czwartek (9.06), godz. 20
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA