fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Kariera Ala Gore'a

Polsat
W 2000 roku Ala Gore'a, byłego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, uznawano za jednego z najbardziej przegranych polityków w historii Ameryki. Właśnie przegrał o włos prezydenckie wybory z George'em W. Bushem i wszystko wskazywało na to, że skończy karierę
Tymczasem „Niewygodna prawda" Davisa Guggenheima pokazuje, że zamknięcie drogi do Białego Domu okazało się dla Gora'e zbawienne. Jako jeden z liderów Partii Demokratycznej był wiecznie w cieniu Billa Clintona. Odzyskał wigor i luz dopiero w roli proekologicznego aktywisty, ostrzegającego świat przed zgubnymi skutkami globalnego ocieplenia.
Film jest przede wszystkim zapisem wykładów Gore'a na ten temat. Były wiceprezydent mówi ze swadą, wplatając w swoje wywody pierwszorzędne anegdoty. Jest społecznie zaangażowanym showmanem, którego argumentacji ulega się z przyjemnością, nawet jeśli ma się wątpliwości co do przyczyn i skali zagrożenia.
Film otrzymał w 2007 roku dwa Oscary za najlepszy dokument i piosenkę. W tym samym roku Al Gore odebrał Pokojową Nagrodę Nobla.
0.20 | Polsat | PIĄTEK
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA