fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Prokom przekazał Petrolinvestowi kolejny 1 milion złotych

Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Prokom Investments przekazał 3 marca firmie poszukiwawczej 10 mln zł i w zamian ma objąć kolejny 1 mln jej akcji - podano dziś do wiadomości
Przez pierwszą godzinę dzisiejszych notowań kurs Petrolinvestu kontynuował spadki z końca wtorkowej sesji. Papiery spółki poszukiwawczej, która kontroluje Ryszard Krauze spadły do 8,1 zł, czyli o 1,8 proc. w stosunku do zamknięcia z wczoraj. Sytuacja zmieniła się, gdy o godzinie 9,53 Petrolinvest opublikował raport bieżący dotyczący dofinansowania i objęcia nowych akcji spółki przez Prokom Investments.
Okazało się, że Prokom Investments przekazał 3 marca firmie poszukiwawczej 10 mln zł i w zamian ma objąć kolejny 1 mln jej akcji. Jak podał Petrolinvest pieniądze przeznaczone będą w pierwszej kolejności na sfinansowanie prac przy odwiercie Shyrak 1 w ramach projektu poszukiwawczo-wydobywczego w Kazachstanie.
Jak wynika z raportu Prokom Investments obejmie (w terminie do 13 marca) także kolejny pakiet ponad 1,41 mln akcji Petrolinvestu. W tym przypadku chodzi konwersję wierzytelności w ramach umowy z 14 maja 2009 r. (dotyczy ona m.in. objęcia opcją call wszystkich wierzytelności przysługujących Prokom od Petrolinvestu).
Po tej informacji kurs spółki poszukiwawczej wyskoczył ponad kreskę szybko osiągając poziom 843, czyli o 2,2 proc. wyżej, niż na zamknięciu we wtorek.
Wyraźnie wzmógł się również handel papierami spółki. Po 1,5 godziny od otwarcia notowań obroty osiągnęły poziom 15 mln zł. To na razie szósty dziś wynik na rynku.
Petrolinvest poinformował też, że dotychczas otrzymał od Prokomu Investments i podmiotów przez niego wskazanych finansowania na łączną kwotę ponad 102 mln zł, z czego wpłaty dokonane w tym roku wyniosły już 34 mln zł.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA