fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Przynieś Kwiaty dla Kandydatki!

materiały prasowe
8 zakładamy kolorowe rajstopy, przynosimy kwiaty na pl. Konstytucji 4 gdzie wspólnie tworzymy obywatelską mapę kobiecych miejsc Stolicy, a wieczorem świętujemy na imprezie z Dj Enveem sto pierwszą rocznicę obchodów Dnia Kobiet na świecie!
 
PROGRAM DNIA KOBIET:
Miejsce: Siedziba Warszawa ESK 2016, pl. Konstytucji 4, godz. 12.00 – 21.00. Wstęp Wolny!
I. PRZYNIEŚ KWIATY DLA WARSZAWY
Wielka akcja zbiórki kwiatów dla kandydatki do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. W końcu Warszawa też jest Kobietą! Do wazonu, w doniczce, namalowane, wycięte z papieru, byle nie plastikowe - przez cały dzień, w siedzibie Warszawy ESK 2016 czekamy na kwiaty dla stolicy! Wiosenne przesadzanie kwiatów czas zacząć!
II. ZDJĘCIE Z SYRENKO-GODZILLĄ
Weź aparat lub komórkę i zajrzyj na pl. Konstytucji 4. Czeka tam na ciebie wyjątkowa dama – dwugłowa Syrenka. Rozczesała włosy, pomalowała oko i wpadła do centrum na święto kobiet. Japonia ma swoją Godzillę, my mamy Syrenkę – superwoman! Zdjęcie z Syrenką-Godzillą autorstwa  Agaty Dudek to obowiązkowa pamiątka do albumu rodzinnego!
III.  „KOBIECA STRONA MIASTA"! Warszawianko, działaj!
Zobacz jak powstaje najbardziej obywatelska mapa Warszawy! Warszawska artystka Ania Barlik przez cały dzień będzie malować mapę stolicy, a na niej – wedle sugestii odwiedzających ją gości – nanosić będzie kobiece miejsca w Warszawie. Odkryjmy razem kobiecą stronę miasta! Wystarczy przyjść i nanieść swoje miejsca na mapę -  miejsca przyjazne dla kobiet z dziećmi, miejsca warszawskich emancypantek i  przykładów kobiecej przedsiębiorczości, miejsca gdzie żyły i tworzyły wybitne Warszawianki itd. Każdy głos jest ważny!
UWAGA!
Godz. 18.00 Spotkanie. Czy Warszawa jest kobietą? Podsumowanie całodziennej akacji odkrywania kobiecej strony Warszawy. Wśród gości m.in. Klima Bocheńska (właścicielka galerii), Bogna Świątkowska (Fundacja Bęc Zmiana), Agata Michalak (Aktivist) Karolina Breguła (Biuro Tłumaczeń Sztuki) , Magda Mosiewicz (Zieloni 2004), Paulina Capała (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę). Rozmowę poprowadzi Magda Juszczyk.
IV. UMILACZE DLA KOBIET I DZIECI
Dla mam, babć, opiekunek czekać będą w siedzibie Warszawa ESK 2016 miękkie poduchy, miła muzyka, książki i czasopisma. Dla dzieci przez cały dzień organizowane będą zajęcia: czytanki, malowanki i wycinanki przygotowane przez klubokawiarnię Uwolnić Matkę.
IMPREZA RAJSTOPOWA z Dj Enveem!
Impreza nawiązująca do legendarnych „rajstop" - upominku z okazji Dnia Kobiet w czasach PRL. Punktem obowiązkowym zabawy jest przebranie. Panie muszą przyjście w kolorowych rajstopach. Czym bardziej ekstrawagancki wzorek tym lepiej! Impreza rajstopowa zadedykowana jest Warszawiankom w każdym wieku, rodowitym i przyjezdnym.
Miejsce: Klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27,  godz. 21.00. Wstęp wolny.
Organizatorzy :
Warszawa Europejska Stolica Kultury 2016 i festiwal Warszawa jest kobietą!
Miejsca:
Siedziba Warszawa ESK 2016, pl. Konstytucji 4, godz. 12.00 – 21.00
Klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27,  godz. 21.00
Kontakt:
Katarzyna Kazimierowska, 607400039, kasia.kazimierowska@gmail.com
Kinga Sochacka, 693 58 40 70, kingasochacka@gmail.com
***
Festiwal Warszawa jest kobietą! — festiwal zadedykowany Warszawiankom realizowany przez Fundację Działań Kulturalnych i Społecznych od 2009 roku. Celem festiwalu jest nakreślenie portretu współczesnej warszawianki, warszawianki rodowitej i przyjezdnej, w tym cudzoziemki-warszawianki oraz wskrzeszenie  historii niezwykłych kobiet, które żyły i tworzyły z myślą o Warszawie. Pomysłodawczyniami i organizatorkami festiwalu są Kinga Sochacka i Katarzyna Kazimierowska. Więcej informacji na blogu:  http://warszawajestkobieta.blox.pl
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA