fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

W mińskim więzieniu torturują opozycjonistów?

Białoruska gazeta internetowa "Naviny" informuje o próbie sprawdzenia informacji, czy w areszcie KGB w Mińsku są bici zatrzymani uczestnicy opozycyjnej demonstracji z 19 grudnia.
Matka i siostra jednego zatrzymanych zwróciły się w tej sprawie z listem otwartym do prokuratora generalnego Białorusi i szefa miejscowego KGB.
Bliscy zatrzymanego Aleksandra Kłaskouskiego chcą aby zostały dokładnie sprawdzone informacje o torturach w areszcie śledczym KGB. Twierdzą, że mają informacje o tym, ze Kłaskouski ma połamane żebra i odmówiono mu udzielenia pomocy medycznej.
Autorki listu otwartego ostrzegają, że jeśli ich żądania nie zostaną spełnione to cała odpowiedzialność za - jak to określono - "stworzenie obozu koncentracyjnego w centrum Europy i nieludzkie traktowanie niewinnych ludzi" spadnie również na prokuratora generalnego i szefa KGB.
Wcześniej Aleś Michalewicz, były kandydat na prezydenta poinformował, ze w areszcie KGB wobec niego używano przemocy. KGB zaprzeczyło wtedy informacji o stosowaniu tortur.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA