fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Jest odwołanie Empiku

Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
Piotr Mazurkiewicz
Właściciel sieci Empik nie zgadza się za zablokowaniem przejęcia sklepu Merlin. Jego odwołanie właśnie trafiło do UOKiK - dowiedziała się "Rz"
Maciej Szymański, prezes NFI Empik Media&Fashion już we wtorek zapowiadał, że nie zgadza się z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK na początku lutego uznał, że połączenie sklepów internetowych Empik i Merlin zagrozi konkurencji na rynku. Chodzi zwłaszcza o internetową sprzedaż książek i muzyki. Dlatego zablokował transakcję, ogłoszoną w lipcu 2010 r. Z naszych informacji wynika, że dokumenty niedawno zostały dostarczone do siedziby Urzędu.
Lista zastrzeżeń NFI EMF jest długa. Spółka kwestionuje tak i sama procedurę analizy jej wniosku, jak i wiele wyliczeń dokonanych przez UOKiK.
Urząd może teraz uwzględnić całość lub część zastrzeżeń zgłaszanych przez firmę. W przeciwnym wypadku sprawa trafia do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tak stało się kilka dni temu z odwołaniem PGE do zablokowania zakupu Energii. UOKiK nie uznał żadnego z jej zastrzeżeń.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA