fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Tropikalna choroba byłego prezydenta

GfK Polonia dla „Rz", próba 500 osób
Rzeczpospolita
Aleksander Kwaśniewski nie wycofa się z kampanii LiD, choć twierdzi, że jest poważnie chory. Przeciwnicy polityczni byłemu prezydentowi nie wierzą. Według sondażu "Rz" jego zachowanie może zaszkodzić wynikowi lewicy.
– Od kilku miesięcy używam silnych środków medycznych, to wynika z dolegliwości, jakich się nabawiłem w czasie pobytu na Filipinach. Wymagają one takiego radykalnego leczenia i tyle. Czasami człowiek czuje się lepiej, czasami gorzej – powiedział Aleksander Kwaśniewski pytany o wtorkową niedyspozycję na konwencji w Szczecinie.
Z najnowszego sondażu "Rz" wynika, że zachowanie Kwaśniewskiego w Szczecinie może wpłynąć na wynik wyborczy LiD. Tak uważa ponad połowa respondentów. Politycy LiD się tym jednak nie przejmują. – Ten sondaż nie odzwierciedla sytuacji, bo pan prezydent nie był we wtorek pijany. W związku z tym nie może to wpłynąć na wynik wyborczy – twierdzi Grzegorz Napieralski. – To, czy te drobne incydenty wpłyną na nasz wynik, okaże się dopiero przy urnach. Na pewno nie zrezygnujemy z wykorzystywania prezydenta Kwaśniewskiego w kampanii – dodaje Waldemar Dubaniowski i zapowiada, że były prezydent będzie nadal jeździł po kraju i zachęcał do głosowania na LiD.
Sondaż telefoniczny przeprowadzony 10 października. Zdaniem ponad połowy badanych, szczeciński incydent może wpłynąć na wynik LiD. 35 proc. respondentów uważa inaczej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA