fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

IBM i Google najbardziej przyjazne gejom i lesbijkom

IBM zdobył najwięcej punktów w światowym rankingu firm najbardziej przyjaznych mniejszościom seksualnym
Bloomberg
Trzy korporacje z sektora nowych technologii IBM, Google i Cisco Systems zdobyły najwięcej punktów w światowym rankingu firm najbardziej przyjaznych mniejszościom seksualnym
- Polityka wewnętrzna zawsze była ważnym elementem strategii naszej firmy - podkreśla Frank Kern, wiceprezes IBM komentując zwycięstwo korporacji w tegorocznej, drugiej już edycji rankingu International Business Equality Index, które od dwóch lat przygotowuje Międzynarodowa Izba Handlowa Gejów i Lesbijek (IGLOC) zrzeszająca przedstawicieli mniejszości seksualnych w biznesie.
IBM, który w zeszłym roku uplasował się na drugim miejscu (najwięcej punktów zdobyła wtedy brytyjska British Telecom Group, która teraz jest na 4. pozycji) jest chwalony m.in. za benefity zdrowotne dla partnerów swych pracowników i działające wewnątrz firmy stowarzyszenie EAGLE — Employee Alliance for Gay and Lesbian Empowerment czyli stowarzyszenie na rzecz promowania otwartego środowiska pracy dla gejów i lesbijek.
Badanie International Business Equality Index ocenia podejście międzynarodowych korporacji do kwestii mniejszości seksualnych czyli gejów, lesbijek, oraz osób biseksualnych i transseksualnych z angielska GLBT. Zgodnie z regulaminem w badaniu mogą wziąć udział firmy mające biura w co najmniej 10 krajach i zatrudniające co najmniej 5 tys. pracowników. Uczestnicy wypełniają ankietę z pytaniami, które sprawdzają czy firma ma korporacyjną politykę dotyczącą kwestii różnorodności (w tym zwłaszcza mniejszości seksualnych) i w ilu krajach ją wprowadziła.
Pascal Lespine, założyciel i prezes IGLOC zwraca uwagę, że do drugiej edycji badania zgłosiło się 25 światowych korporacji czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. Organizatorzy podkreślają także, że aż 22 spośród 25 korporacji uczestniczących w tegorocznym rankingu prowadzą politykę wsparcia różnorodności we wszystkich krajach, w których działają.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA