fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Niepowtarzalna, zabawna i rozbrajająca

Barbara Krafftówna zaśpiewa m.in. piosenki Starszych Panów
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Barbara Krafftówna ma za sobą 60 lat pracy na scenie, ale wciąż zachwyca energią i aktorską charyzmą. W niedzielę wystąpi w Syrenie z recitalem złożonym z najróżniejszych piosenek, które śpiewała w swojej karierze. Zapowiada się wieczór pełen przebojów, humoru i wspomnień.
W programie koncertu zatytułowanego „Dziękuję za pamięć” znajdą się m.in. piosenki z tekstami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Jana Pietrzaka i Macieja Zembatego. Artystce akompaniować będzie Janusz Sent na fortepianie oraz Michał Salamon na instrumentach klawiszowych.
Podczas recitalu nie zabraknie także szlagierów stworzonych przez Jeremiego Przyborę i Jerzego Wasowskiego. Krafftówna była przecież jedną z największych gwiazd ich kabaretu. Z zaangażowaniem śpiewała „Przeklnę cię”, była rozbrajająca, gdy wyznawała: „Zakochałam się w czwartek niechcący”...
– Przez ten kabaret przewinęły się właściwie wszystkie ważne postacie świata teatralnego, także wielu aktorów dramatycznych – wspominała niedawno w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. – Ale z programu na program następowała naturalna selekcja, na podstawie której utworzył się trzon kabaretu. Dziś, jak obliczyłam, z całej naszej gromadki pozostała tylko piątka.
[i] „Dziękuję za pamięć”, recital Barbary Krafftówny, Teatr Syrena, Warszawa, ul. Litewska 3, bilety: 55 zł, rezerwacje: tel. 22 696 84 61, niedziela (28.02), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA