fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

PKB całej Unii wzrósł o 0,1 proc.

PKB wyrównany sezonowo w IV kw. 2009 roku zwiększył się o 0,1 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału w całej Unii Europejskiej oraz w strefie euro - podał Eurostat
W III kw. 2009 r. wzrost w całej UE wyniósł 0,3 proc. w ujęciu kwartalnym, natomiast w strefie euro odnotował wzrost o 0,4 proc.
W ujęciu rocznym PKB spadło w IV kw. tego roku o 2,3 proc. w całej UE i o 2,1 proc. w strefie euro.
Eurostat podał dane dotyczące 18 z 27 członków UE, zabrakło m.in. informacji z Polski. W 8 z tych 18 krajów zanotowano spadek PKB kw/kw., w tym największy na Łotwie (-3,2 proc.). Wzrost PKB w tym ujęciu zanotowano natomiast w 7 krajach, a w 3 PKB nie zmienił się. Największy wzrost odnotowano w Estonii (2,6 proc.) i na Słowacji (2,0 proc.).
Natomiast w ujęciu rocznym w żadnym z 18 krajów niem zanotowano dodatniej dynamiki PKB, zaś największy spadek zanotowała Łotwa - o 17,1 proc.
Urząd podał też dla porównania, że w IV kw. br. PKB w USA wzrósł o 1,4 proc. kw/kw po wzroście o 0,6 proc. kwartał wcześniej. W ujęciu rocznym amerykańska gospodarka odnotowała wzrost o 0,1 proc. w IV kw. wobec spadku 2,6 proc. w III kw.
Źródło: ISB
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA