fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Abbey Road - 40 lat minęło

Przez słynną zebrę na Abbey Road przeszły dziś setki fanów Beatlesów, by uczcić w ten sposób 40. rocznicę powstania okładki albumu pod tym tytułem.
Na płycie znalazły się jedne z najlepszych i najbardziej lubianych przez fanów piosenek zespołu - "Something" czy "Here Comes the Sun", którymi swój talent udowodnił pozostający nieco w cieniu kolegów George Harrison.
Inne powszechnie rozpoznawalne utwory z płyty Abbey Road to "Come Together" Lennona i "Oh, Darling" McCartneya. Ciekawostką jest śpiewana przez Ringo Starra jego kompozycja "Octopus' Garden".
Zdjęcie z okładki płyty zostało zrobione dokładnie 40 lat temu. Stało się ono jedną z najsłynniejszych i najczęściej imitowanych okładek w historii rocka. Album zaś był nagrywany od 20 kwietnia do 18 sierpnia 1969 w londyńskich studiach przy Abbey Road.
W 2003 roku słynny magazyn muzyczny "Rolling Stone" zorganizował głosowanie, w którym brali udział dziennikarze, krytycy i przedstawiciele branży muzycznej. Uznali oni album Abbey Road za 13. najlepszy album rockowy.
Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA