fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Nagradzamy autora zdjęć, ale także piękną inicjatywę

Jolanta Wąs, dyrektor Departamentu PR Banku Zachodniego WBK:
Rzeczpospolita
Każdego roku w tym konkursie wyróżniamy materiał poruszający istotny problem społeczny.
Jolanta Wąs, dyrektor Departamentu PR Banku Zachodniego WBK:
Tym razem nagradzamy fotoreportaż dokumentujący wakacje zorganizowane w Polsce dla grupy gruzińskich dzieci, które przyjechały na kolonie do Ustrzyk Dolnych, aby choć na kilkanaście dni zapomnieć o traumatycznych przeżyciach związanych z wojną między Rosją a ich krajem. Nagradzamy autora zdjęć, ale także piękną i cenną inicjatywę. A ponieważ była to inicjatywa jednorazowa, odruch serca, to w tym roku wsparcie finansowe przekażemy Polskiej Akcji Humanitarnej, która przeznaczy te pieniądze na edukację afgańskich dzieci – także dotkniętych działaniami zbrojnymi.
Nagroda specjalna Banku Zachodniego WBK ma z jednej strony uhonorować autora fotografii, dzięki której dowiadujemy się o ludzkiej krzywdzie, a z drugiej – nieść bezpośrednią pomoc. Idea tej nagrody jest dobrze odbierana przez fotografów, którzy często mówią o towarzyszącej ich pracy bezsilności i bezradności. Nasza finansowa pomoc dla ludzi dotkniętych nieszczęściem, bólem, kalectwem uświadamia, jak wiele dobrego może zdziałać jedno zdjęcie.
To nie jest jednorazowe działanie Banku Zachodniego WBK. Od wielu już lat prowadzimy bardzo aktywną działalność charytatywną, adresowaną przede wszystkim do dzieci z rodzin ubogich i bezrobotnych. Pomagamy im zarówno w wartościowym spędzaniu wolnego czasu, jak i nauce. Tylko w 2008 roku Fundacja Banku Zachodniego WBK przeznaczyła na działalność charytatywną 2 mln zł, które trafiły do instytucji opiekujących się dziećmi.
Organizując od pięciu lat BZ WBK Press Foto, z dobrym skutkiem promujemy polską fotografię prasową. Konkurs nie kończy się bowiem na wyborze najlepszych zdjęć i wręczeniu nagród. Jego następstwem są wystawy, które w tym roku będzie można obejrzeć przynajmniej w 24 polskich miastach, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie, Lublinie, Krakowie, Kłodzku i Połczynie-Zdroju.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA