fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Dzień Dziękczynienia

Już jutro, o godz. 16 na placu Piłsudskiego w Warszawie zostanie odsłonięty pomnik - krzyż upamiętniający 30 rocznicę mszy św., jaką w tym miejscu odprawił Jan Paweł II.
Krzyż będzie wyglądał tak, jak ten pod którym 2 czerwca 1979 roku papież wypowiedział słowa, które odmieniły Polskę i doprowadziły do upadku komunizmu w naszej części Europy. Zaraz potem na placu zostanie odprawiona msza dziękczynna, w której uczestniczyć będzie młodzież ze wspólnot katolickich z całego kraju.
— Pomnik-krzyż jest przesłaniem dla młodego pokolenia, by słuchała nauki Jana Pawła II: „trzymajcie się krzyża” - powiedział abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.
Sobotnie wydarzenie na placu Piłsudskiego to dalszy ciąg uroczystości z 2 czerwca upamiętniających pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski. Rozpocznie ono również II Dzień Dziękczynienia. W tym roku zbiega się on z trzema ważnymi rocznicami: 30. pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny, 20. odzyskania przez Polskę niepodległości i 10. wizyty papieża w polskim Sejmie.
— Za te wydarzenia powinniśmy dziękować sobie nawzajem a przede wszystkim Temu, kto kieruje sprawami ludzi i narodów, Bożej Opatrzności - powiedział abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski i inicjator Dnia Dziękczynienia. Przypomina on, że Jan Paweł II podczas wizyty w Sejmie w 1999 roku sam dokonał interpretacji swojej pierwszej pielgrzymki do ojczyzny mówiąc, że to od niej wszystko się zaczęło i wskazał na działanie przywoływanego wówczas Ducha Świętego.
W niedzielę II Dzień Dziękczynienia będzie świętowany na Polach Wilanowskich przy powstającej Świątyni Opatrzności Bożej. Tego dnia w kościołach w całym kraju odbędzie się zbiórka pieniędzy na budowę świątyni. W ubiegłym roku pierwsza taka zbiórka przyniosła ok. 6 mln złotych. W tym roku powinna ruszyć budowa elementu zwieńczającego budowlę - kopułę świątyni. Całość w stanie surowym ma być gotowa w 2012 roku.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA