fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca w samorządzie

Co z dodatkiem funkcyjnym?

Czy należy odebrać dodatek funkcyjny przyznany osobom zatrudnionym na stanowiskach kierowniczych?
[b][i]Odpowiada Małgorzata Terlikowska, radca prezesa Rady Ministrów w Departamencie Prawnym:[/i][/b]
Dodatek funkcyjny obecnie nie jest obligatoryjny (art. 36 ust. 4 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=0EF205A2AC4CC9A8692C2328043990AF?id=292862]ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, DzU nr 223, poz. 1458, dalej ustawa[/link]). Może być przyznany, ale nie musi. Od pracodawcy zależy, jakie grupy pracowników go otrzymają i w jakiej wysokości. Postanowienia w tej sprawie powinny być zawarte w regulaminie wynagradzania (art. 39 ust. 2 pkt 2 ustawy).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA