fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak zarządzać wydatkami

UOKiK pozywa Getin Bank

Fotorzepa, Bosiacki Roman Bos Roman Bosiacki
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do sądu pozew przeciwko Getin Bankowi dotyczący umów kredytowych
[link=http://www.rp.pl/artykul/67572,295722_Sad_zbada_umowy_kredytowe_Getin_Banku.html]Potwierdziły się informacje "Rz"[/link]. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował postanowienia stosowane w regulaminie oraz w umowie kredytu hipotecznego Getin Banku.
Skierowany do sądu pozew dotyczy dwóch klauzul: utrzymywania podwyższonego oprocentowania kredytu mimo prawomocnego wpisu hipoteki do księgi wieczystej oraz prawa banku do dokonania na koszt kredytobiorcy wyceny nieruchomości, w przypadku gdy zalega on z terminową spłatą dwóch rat kredytu.
[link=http://www.rp.pl/artykul/293502.html]Nie musisz się zgadzać z bankiem[/link]
W ostatnich tygodniach UOKiK złożył do sądu pozwy przeciwko BRE Bankowi oraz Millennium. W pierwszym przypadku chodziło o stosowanie zbyt ogólnych zapisów dotyczących ustalania i zmiany oprocentowania kredytów.W przypadku Millennium zaskarżonych zostało sześć klauzul, m.in. z powodu niejasnych zasad obliczania kursu walut w przypadku przeliczania na złote kwot i rat kredytów indeksowanych do walut obcych oraz nieprecyzyjnego określenia sytuacji, w której bank może zażądać dodatkowego zabezpieczenia kredytu.
Jeśli sąd uzna te klauzule za niedozwolone, zostaną one wpisane do specjalnego rejestru i nie będą mogły być stosowane przez żaden bank.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA