fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Emocjonalna psychodrama, czyli zemsta i przebaczenie

W ekranizacji powieści Johna Burnhama Schwartza autorstwa Terry’ego George’a małżeństwo Learnerów: profesor literatury Ethan i Grace wraz z córką słuchają wiolonczelowego recitalu ich dziesięcioletniego syna Josha.
W tym samym czasie rozwiedziony prawnik Dwight Arno ogląda na stadionie wraz z 11-letnim synem Lucasem mecz baseballowy W powrotnej drodze Learnerowie zatrzymują się na chwilę na stacji benzynowej, Josh oddala się od samochodu rodziców, w chwili gdy koło stacji przejeżdża pospiesznie Arno z synem. Śmiertelnie potrąca chłopca i przerażony, nie zatrzymując się, ucieka z miejsca tragedii. Jego życie zamienia się w koszmar: targany wyrzutami sumienia ma świadomość, że przyznanie się do winy natychmiast wykorzystałaby była żona, by utrudnić mu kontakty z synem.
Ale jeszcze większy koszmar jest udziałem załamanego Learnera. Niezadowolony z pracy zbyt jego zdaniem opieszałej policji sam próbuje wytropić sprawcę. Jego dociekliwość przemienia się w paranoję, rodzi konflikty z żoną. Scenarzyści, chcąc wzbogacić dramaturgię filmu, zaczynają mnożyć sztuczne i nieprawdopodobne powiązania między bohaterami, jeszcze bardziej krzyżują ich losy.
[i]Droga do przebaczenia ***
Niedziela 20.10 HBO[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA