fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Magistrowie/studenci

Polscy studenci w międzynarodowym konkursie dla prawników

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Sześcioro studentów będzie reprezentować Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów dla młodych prawników na świecie – The Annual Willem Vis International Commercial Arbitration Moot
Są to: Klaudia Frątczak, Izabela Kowalczuk, Mateusz Dubek, Mikołaj Jasiak, Wiktor Stawiński i Stanisław Sołtysik.
- Tematyka tegorocznego konkursu dotyczy ważnych i jak się okazuje coraz bardziej aktualnych zagadnień dotyczących międzynarodowej sprzedaży towarów i arbitrażu, jak np. wpływu ogłoszenia upadłości na postępowania arbitrażowe, w tym prowadzone za granicą – powiedział adw. dr Rafał Morek z Hogan & Hartson. - Już teraz zapraszamy do Warszawy uczestników konkursu z innych polskich uczelni na turniej przygotowawczy, tzw. premoot, na początku marca przyszłego roku. Spodziewamy się, że weźmie w nim udział także kilka ekip z zagranicy.
Reprezentacja Uniwersytetu Warszawskiego weźmie również udział w jednym z zagranicznych "premoot'ów", najprawdopodobniej w Berlinie. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie: [link=http://www.cisg.law.pace.edu/vis.html]www.cisg.law.pace.edu/vis.html[/link].
Hogan & Hartson jest sponsorem udziału reprezentacji UW w konkursie wiedeńskim, a także – wspólnie z Centrum Pozasądowego Rozwiązywania Sporówna Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego – odpowiada za jej merytoryczne przygotowanie.
"Rzeczpospolita" objęła patronat prasowy nad projektem.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA