fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Po godzinach w środę

PAP/EPA
Wszystkie swoje największe hity zaśpiewa dla nas Leonard Cohen. Legendarny piosenkarz wczoraj przybył do Warszawy i dziś na Torwarze da blisko trzygodzinny koncert. Otworzy go najprawdopodobniej „Dance Me To The End Of Love”, przebój z albumu „Various Positions”, który kanadyjski bard promował podczas pamiętnych występów w Polsce wiosną 1985 roku. Gościowi, który w poniedziałek dał owacyjnie przyjmowany koncert we Wrocławiu, na scenie w stolicy towarzyszyć będzie dziewięcioosobowy zespół muzyków z różnych krajów (m.in. hiszpański wirtuoz gitary akustycznej i egzotycznych instrumentów strunowych Javier Mas). Trio wokalne poprowadzi Sharon Robinson, która – także jako kompozytorka, aranżerka i instrumentalistka – współpracuje z Cohenem od 20 lat.
—Adam Ciesielski
Torwar, ul. Łazienkowska 6a, tel. 022 620 50 72 i 022 890 90 90, bilety 250 – 450 zł.
Jakich wydarzeń możemy się dziś spodziewać na XII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży?
Grażyna Karwowska-Winiarek: M.in. „Niewiarygodne przygody M. Koziołkiewicza” Wrocławskiego Teatru Pantomimy czy „Dziadek do orzechów” teatru Baj Pomorski. To spektakle widowiskowe, ale jest także kameralna „Podróż“ teatru z Walii.
Korczak to także imprezy dodatkowe?
Oczywiście: happeningi przed spektaklami i spotkania z twórcami po nich. Dziś po wieczornym spektaklu „Chłopców z placu Broni” w teatrze Studio pojawi się szczególny gość. Piłkarz Roger Guerreiro opowie o swoim „placu Broni” i kolegach z podwórka. Warto też zwrócić uwagę na pokaz policyjnej musztry przed spektaklem.
Co łączy stróżów porządku z teatrem?
Na przykład koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej i parada motocyklowa, które będą dodatkową atrakcją festiwalu i pretekstem do rozmowy. Policjanci opowiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. A my, sięgając po sceniczne środki, pokażemy, że warto mieć elementy odblaskowe, np. przy plecaku. Takie wspólne działania dowodzą, że teatr to nie tylko miejsce przeżyć i wzruszeń, ale też dyskusji o ważnych sprawach.
—rozmawiała jgz
Więcej o festiwalu www.korczak-festiwal.pl
Karmel - Luna
Komediodramat o czterech kobietach mieszkających we współczesnym Libanie. Każdą z nich trapi inny problem. Layale ma żonatego kochanka, Jamal przeraża perspektywa upływającego czasu, Rima odkrywa, że jest lesbijką, zaś Nisirine obawia się małżeństwa.
Ul. Marszałkowska 28, tel. 022 621 78 28, godz. 16.
Nie zadzieraj z fryzjerem - Cinema City Bemowo
Komedia z Adamem Sandlerem w roli głównej. Zohan, najlepszy agent w historii Mosadu, zawsze marzył o tym, żeby zostać fryzjerem. Zrywa z zawodem, pozorując własną śmierć i ucieka do Nowego Jorku. Zakłada tam własny salon fryzjerski.
Ul. Powstańców Śląskich 126a, tel. 022 560 40 00, godz. 18.
Wszyscy Ludzie Prezydenta - Kino.lab
Oparty na faktach film z Robertem Redfordem i Dustinem Hoffmanem. Historia dwóch reporterów „Washington Post”, Carla Berensteina i Boba Woodwarda, którzy wpadli na trop afery Watergate.
Al. Ujazdowskie 6, tel. 022 628 12 71, godz. 20.30.
—ul
Lipali - Proxima
Trio Tomasza „Lipy” Lipnickiego, jednego z najlepszych w Polsce wokalistów rockowych. Gdańszczanin z urodzenia zaczynał w połowie lat 80. w grupie She, rozgłos przyniosły mu jednak występy w formacji Illusion. Istniejący od 2000 r. projekt Lipali gwarantuje soczyste, mocne granie.
Ul. Żwirki i Wigury 99a, tel. 022 822 30 03, godz. 19, bilety 5 zł.
Festiwal „Emigranci” - Studio im. Lutosławskiego
Inauguracja XI Festiwalu Muzycznego Polskiego Radia poświęconego emigrantom. Zabrzmią utwory Janiewicza, Hoffmanna i Korngolda w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Łukasza Borowicza, ze skrzypkiem Albrechtem Breuningerem jako solistą.
Ul. Woronicza 17, tel. 022 645 52 52, godz.19, bilety 20 – 30 zł.
—ac
Bardzo Prosta Historia - Teatr Polski
Gościnny spektakl Teatru Dramatycznego z Nogińska. Bohaterem zbiorowym sztuki Marii Łady jest wiejska zbiorowość. Ich życiu, codziennym problemom i wyborom przyglądają się domowe zwierzęta: emanująca stoickim spokojem Krowa, Świnia marzycielka, zmęczona życiem Kobyła, wierny – wbrew zdrowemu rozsądkowi – Pies oraz zarozumiały Kogut o wielkich aspiracjach. To oni, komentując ludzkie poczynania, stają się ironicznym chórem i zarazem odbiciem właścicieli.
Ul. Karasia 2, tel. 022 826 79 92, godz. 19.
Żar - Teatr Narodowy
Prawdziwy aktorski tercet kameralny, grany w holu Teatru Narodowego, to niezwykłe spotkanie ze Zbigniewem Zapasiewiczem, Ignacym Gogolewskim i Danutą Szaflarską. Po latach spotykają się dwaj niegdyś serdeczni przyjaciele. W trakcie wieczoru będą wspominać przeszłość, kobietę, którą niegdyś razem kochali, i analizować powody zerwania. Adaptacja opowiadania Sandora Maraia.
Pl. Teatralny 3, tel. 022 692 06 10, godz. 19.30.
—ar
Yoko Ono - CSW
W Centrum Sztuki Współczesnej mamy niecodzienną okazję, by zobaczyć wystawę prac Yoko Ono, które ona sama wyselekcjonowała dla warszawskiej publiczności. Na ekspozycji „Fly“ dominują filmy oraz instalacje osadzone w stylistyce konceptualnej.
Ul. Jazdów 2, tel. 022 628 12 71, godz. 11 – 19.
Anna Waligórska - Galeria Porto Praga
Dziś w praskiej klubogalerii odbędzie się wernisaż malarskiej wystawy Anny Wielogórskiej. Głównym bohaterem jej tętniących żywymi kolorami obrazów są ludzie, malowani przeważnie w cyklach. Wystawa odbywa się przy współpracy z galerią Farbiarnia na Pięknej.
Ul. Okrzei 23a, wernisaż godz. 19.
—igse
Radosne Igraszki - Kluboksięgarnia Badet
Rodzice rozpieranych energią maluchów mogą sprawdzić, jak ich pociechy odnajdą się w grupie. Ogólnorozwojowe zajęcia z wykorzystaniem bajkoterapii oraz metody W. Sherborne przeznaczone są dla dzieci od lat trzech. Prowadzone przez Monikę Maciak zajęcia uwzględniają w zabawie potrzebę ruchu, odprężenia, ekspresji i tworzenia. Każdy maluch ma szansę znaleźć tu coś dla siebie.
Ul. Wandy Rutkiewicz 17, tel. 022 499 37 17, godz. 10.
Dzień Wegetarianizmu - Przedszkole Przyjaciele Żyrafy
Nauka języka angielskiego pod okiem rodowitej Angielki, zabawy edukacyjne i wspólne posiłki – to tylko niektóre z atrakcji warsztatów przygotowanych dla dzieci i rodziców. Dorośli dowiedzą się tu m.in., jak prowadzić żywienie dzieci, a maluchy sprawdzą, czy ćwiczenia jogi są odpowiednim dla nich sposobem wyładowania energii. Wstęp wolny.
Ul. ks. J. Popiełuszki 14 m. 117, tel. 022 374 95 98, godz. 10 – 14.
—tr
Vegabar
„Grzybowe smakołyki, czyli jesienne żniwa” to pokaz, który odbędzie się tu dziś o godz. 18. Gospodarze zapraszają do wspólnego przyrządzania dań, degustacji i opowieści kulinarnych. To spotkanie dla miłośników grzybobrania i dla wszystkich, którzy lubią grzyby, lecz nie mają pomysłu, w jaki sposób cieszyć się nimi w kuchni. Dodatkową atrakcją będzie kiermasz różności, m.in. biżuterii artystycznej. Wieczór przygotowano z okazji Dnia Wegetarianizmu. Do każdego dania piwo gratis.
Ul. Oboźna 9 lok. 105, tel. 022 211 34 84.
C.K. Oboźnia
Tuż obok, w austriackim składzie win w menu lunchowym na ten tydzień jesienne dania: pieczona baranina z duszoną soczewicą w soku mięsnym, ćwiartka kurczaka pieczona w białym winie czy sznycelek ze schabu nadziewany szynką Vulcano, panierowany w pestkach dyni. Produkty styryjskiej manufaktury szynek Vulcano można tu kupować także na wynos. Vulcano jest małą firmą założoną przez trzech rolników. Specjalizują się oni w produkcji suszonych szynek i wędzonek najwyższej jakości. Nazwa Vulcano pochodzi od regionu w Styrii, w którym znajduje się 13 uśpionych wulkanów.
Ul. Oboźna 9, tel. 022 826 83 17.
—mq
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA