fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Afera taśmowa

Borys Budka o wycieku akt: To sprawdzian dla prokuratury

Restauracja "Sowa i Przyjaciele". To tu podsłuchiwano polskich polityków i urzędników państwowych
Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Nigdy tak bezczelnie nie zaatakowano wymiaru sprawiedliwości - powiedział w TVN24 o wycieku akt z afery taśmowej minister sprawiedliwości Borys Budka.

Borys Budka w programie "Tak jest" w TVN24 ocenił, że moment wycieku do internetu akt ze śledztwa dotyczącego afery taśmowej nie jest przypadkowy. Minister przyznał, że zbliżają się wybory parlamentarne. W ocenie ministra Budki, "nigdy w sposób tak bezczelny nie zaatakowano szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości".

- To niedopuszczalne, żeby ktoś pod imieniem i nazwiskiem drwił sobie z państwa polskiego, w sposób ewidentny naruszając przepisy kodeksu karnego – powiedział minister i zaznaczył, że prokuratura musi podjąć w tej sprawie zdecydowane działania. Przede wszystkim - zdaniem Borysa Budki - śledczy powinni ustalić, od kogo Zbigniew Stonoga otrzymał dokumenty, które udostępnił na swoim profilu na Facebooku.

Z kolei na antenie TVP Info Borys Budka przyznał, że wyciek akt to sprawdzian dla prokuratury, czy jest w stanie przeprowadzić proste śledztwo i wskazać winnych. Minister sprawiedliwości dodał, że uzyskał zapewnienie od Prokuratora Generalnego, że "w ciągu najbliższych godzin będą jasne przynajmniej podstawy do sformułowania zarzutów".

Źródło: TVN24/TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA