fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

SN uwzględnił kasację mBanku reprezentowanego przez White & Case

www.sxc.hu
W dniu 14 maja 2015 r., Sąd Najwyższy uwzględnił skargę kasacyjną mBanku reprezentowanego przez White & Case P. Pietkiewicz, M. Studniarek i Wspólnicy – Kancelaria Prawna sp.k. w związku ze sporem grupowym pomiędzy mBank a 1247 klientami, którzy posiadają w mBanku umowy kredytowe we frankach szwajcarskich.

Sąd Najwyższy uchylił również wcześniejszy wyrok Sądu Apelacyjnego w Łodzi i zwrócił sprawę do ponownego rozpoznania.

Sąd Najwyższy podzielił stanowisko mBanku o niesłusznym pominięciu w dotychczasowym postępowaniu dowodowym oceny wykonywania umowy w świetle sytuacji na rynku międzybankowym, podziału ryzyka walutowego między mBank i jego klientów oraz poziomu zysków mBanku związanych ze wspomnianymi umowami. Kwestie te powinny zostać ocenione przez biegłego. Sąd Najwyższy podkreślił, że konieczne jest ustalenie obowiązku kontraktowego banku oraz na czym miałoby polegać jego naruszenie. Pominięcie tych aspektów sprawy przesądziło o konieczności uchylenia zaskarżonego wyroku i uzupełnienia postępowania dowodowego.

W zespole White & Case reprezentującym mBank znaleźli się prawnicy z praktyki Rozwiązywania Sporów: Paweł Pietkiewicz, partner kierujący praktyką Rozwiązywania Sporów w biurze w Warszawie, Łukasz Hejmej, partner lokalny, oraz Łukasz Zbyszyński, associate.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA