fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Rynek nieruchomości w Hiszpanii

Fotorzepa/Adam Burakowski
Bankia przygotowuje sprzedaż hiszpańskich nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych o wartości 4,8 mld euro.

Powód? Międzynarodowi inwestorzy powrócili na rynek nieruchomości. Mająca siedzibę w Madrycie Bankia wystawia na sprzedaż mieszkania za 3,3 mld euro, powierzchnie komercyjne za 1,1 mld euro oraz działki warte 400 mln euro – podaje Bloomberg, powołując się na Credit Suisse Group AG, która doradza Bankii w tym projekcie.

Inwestycje w hiszpańskie nieruchomości wzrosły do 17,8 mld euro w ostatnim roku z 4,9 mld euro w 2013 roku – według danych zabranych przez Irea. Ceny domów w Hiszpanii w ostatnim roku wzrosły po raz pierwszy od 2007 roku.

- Stopień ryzyka inwestycji w kraju bardzo zmalał, a prognozy ożywienia w sektorze nieruchomości, zwłaszcza w porównaniu z sąsiednimi krajami, są tak dobre, że wielu inwestorów kupuje wszystko – mówi dziennikarzom Bloomberga Patricio Palomar, z hiszpańskiego oddziału CBRE Group.

Przedstawiciele Bankii, czwartego co do wielkości banku w Hiszpanii, a także Credit Suiss odmówili Bloombergowi komentarza na temat transakcji.

Bankia preferuje sprzedaż tych wszystkich nieruchomości w jednym pakiecie, chociaż może go podzielić na mniejsze transakcje, aby ułatwić sprzedaż – podaje Bloomberg, powołując się na dokument Credit Suisse.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA