fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Nowi partnerzy w kancelarii prawniczej CMS

Iga Lis
Informacja Prasowa
Adwokat Iga Lis oraz adwokat Jakub Marcinkowski z dniem 1 maja 2015 r. dołączyli do grona partnerów kancelarii CMS (wcześniej CMS Cameron McKenna).

Iga Lis specjalizuje się w obsłudze sektora energetycznego, paliwowo-gazowego, hutniczego i chemicznego i jako partner będzie dalej rozwijać doradztwo CMS dla tych sektorów. Iga Lis jest czwartym partnerem w zespole liczącym ponad 20 prawników, a do jej klientów należą m.in. KGHM, Elektrociepłownia Stalowa Wola, OGP Gaz-System, PKN Orlen czy PSE. Iga Lis doradza przy projektach inwestycyjnych, a jej doświadczenie obejmuje zarówno początkowe etapy projektów, w tym kształtowanie struktury prawnej, jak również etap wyboru wykonawców i negocjowania umów. Od wielu lat doradza także przy projektach będących już w trakcje realizacji. Posiada również wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej bieżącej działalności przedsiębiorstw sektora energetycznego oraz w przygotowywaniu i negocjowaniu skomplikowanych kontraktów długoterminowych. W swej praktyce zajmowała się doradztwem prawnym dla energetyki konwencjonalnej, energetyki wiatrowej oraz instalacji petrochemicznych i hutniczych, a także doradzała klientom w kwestiach regulacyjnych. Ponadto reprezentuje klientów w postępowaniach przetargowych prowadzonych na podstawie ustawy prawo zamówień publicznych.

Z CMS związana jest od 2007 r. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim.

Jakub Marcinkowski jest partnerem w Departamencie Transakcji i Prawa Spółek warszawskiego biura CMS, z którym związany jest od 8 lat. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie handlowym i cywilnym. Podczas ponad dziesięcioletniej praktyki zawodowej doradzał w szeregu fuzji i przejęć oraz transakcji private equity/venture capital. Posiada bogate doświadczenie w zakresie restrukturyzacji oraz w prowadzeniu transakcji międzynarodowych. Wśród jego klientów znajdują się zarówno klienci instytucjonalni, jak i fundusze private equity. W ostatnim czasie pracował przy transakcjach M&A w sektorze detalicznym (szereg akwizycji dla spółki Żabka Polska Sp. z o.o.), a także doradzał funduszowi Mid Europa Partners przy prywatyzacji Polskich Kolei Linowych S.A.

Z CMS związany jest od 2007 r. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA