fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

PZM pozywa za klapę na Narodowym

PAP, Bartłomiej Zborowski Bartłomiej Zborowski
Polski Związek Motorowy skarży firmę byłej gwiazdy żużla Ole Olsena za nieudane zawody Grand Prix na Stadionie Narodowym.
PZM pozwał firmę, która jest właścicielem praw do organizacji zawodów i jednocześnie wykonawcę toru, za straty wizerunkowe - informuje Radio Zet.
Właścicielem praw do organizacji cyklu Gran Prix jest brytyjska firma BSI. Ta z kolei, jako odpowiedzialną za przygotowanie toru, wskazała firmę byłej gwiazdy żużla, Duńczyka Ole Olsena.
Jednym z punktów pozwu są ewentualne straty finansowe, które Polski Związek Motorowy poniesie, jeśli kibice zażądają zwrotu pieniędzy za bilety. Prawnicy w pozwie wskazują też, że nieudane zawody na Stadionie Narodowym, złe przygotowanie toru i problemy z taśmą startową mogą wpłynąć na frekwencję na innych tego typu imprezach, a co za tym idzie - na ich dochodowość.
W ostatnią sobotę ponad 53 tysiące widzów obserwowało na Stadionie Narodowym szumnie zapowiadaną imprezę - Grand Prix Polski w żużlu. Z powodu problemów technicznych imprezę przerwano po 12 z planowanych 23 biegów.
Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA