fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Kto zabił Agatę? Policja prosi o pomoc

Zamorodowana 17-letnia Agata. Policja prosi o pomoc w ujęciu zabójcy
ROL
Specjalna grupa policjantów poszukuje zabójcy 17-letniej Agaty z Wejherowa. Śledczy publikują zdjęcie nastolatki z prośbą o pomoc.

Ciało dziewczyny znaleziono w niedzielę przed południem w gdańskim parku Haffnera, w dzielnicy Brzeźno. Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że nastolatka zginęła od jednego ciosu zadanego ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem.

– Zgon nastąpił w wyniku uszkodzenia aorty i wątroby – mówi Monika Rutecka z prokuratury Gdańsk- Oliwa. Do zabójstwa doszło w sobotę wieczorem.

Wcześniej nastolatka, uczennica II klasy jednego z gdyńskich liceów wraz z koleżanką brała udział w otwartych wykładach z chemii na Uniwersytecie Gdańskim.

Po zajęciach dziewczyna wracała do domu jasnożółtym rowerem pasem nadmorskim. Po zbrodni rower zaginął, podobnie telefon Agaty. Jeszcze w sobotę ok. 15 napisała ona SMS -a do rodziców, że w domu będzie ok. 20. Potem już nie odezwała. Wiadomo, że o godz. 17.21 po raz ostatni była widziana przy hipermarkecie Real przy ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku.

Policja i prokuratura biorą różne motywy zbrodni pod uwagę. Jednym z nich jest rabunek. – Ale nie jedyny – zastrzega prok. Rutecka. Policjanci mówią wprost, że ze wstępnych ustaleń wynika, że ofiara tego przestępstwa nie była przypadkowa.

Kto zabił Agatę? Nie wiadomo. Przez dwa dni około 150 policjantów z oddziałów prewencji przeszukiwało miejsce zabójstwa i okolice. - Szczegółowo sprawdziliśmy teren pasa nadmorskiego w rejonie znalezienia zwłok. Sprawdzaliśmy też tereny leśne, wydmy oraz plaże – wyliczają gdańscy policjanci.

Śledczy przesłuchują osoby mogące mieć w tej sprawie informacje i badają zebrane ślady. Prowadzone są też działania operacyjne i rozpoznawcze, cały czas analizowany jest materiał dowodowy oraz monitoring. Na razie mundurowym nie udało się wpaść na trop zabójcy. Nie mają też noża, którego użył.

W komendzie wojewódzkiej w Gdańsku powołano specjalną grupę, która zajmuje się tym zabójstwem. Policjanci zdecydowali się opublikować zdjęcie zabitej nastolatki, bo liczą na kontakt od osób, które widziały ją w sobotę.

W momencie zabójstwa Agata ubrana była w czarno - czerwoną bluzę polarową. Pod nią miała czarną koszulkę z krótkim rękawem z napisem „Bouygus Energies and Serwices"oraz czarno-szarą termoaktywną bluzkę z długim rękawem.

Na głowie miała ciemną czapkę bawełnianą, na szyi arafatkę w czarno-białą kratę. Na nogach czarne spodnie dżinsowe oraz czarne sportowe sznurowane buty Nike. Dziewczyna miała też przy sobie czarny sportowy plecak z napisem „Invect" na kieszeni.

Policja apeluje do wszystkich osób, które widziały nastolatkę w sobotę po południu i wieczorem o kontakt. Prosi też o informacje wszystkich, którzy mają wiedzę na temat zabójstwa. Mogą oni dzwonić do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nr telefonu 58 32 16 222, do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nr tel. 58 32 15 333 albo do najbliższej jednostki policji.

Po zabójstwie Agaty w lokalnych mediach i na forach internetowych pojawiają się liczne wpisy dotyczące ciągle obniżającego się poziomu bezpieczeństwa w niektórych rejonach Gdańska, czy nawet Trójmiasta. Mieszkańcy wskazują, że to kolejna zagadkowa śmierć młodej kobiety.

Pomorska policja uspokaja, że ten rejon miasta jest stosunkowo bezpieczny. - W ubiegłym roku w pobliżu parku Haffnera w Gdańsku odnotowano kilka przestępstw.

Większość z nich dotyczyła spraw przeciwko mieniu m.in. kradzieży elementów ze zderzaka samochodu, kradzieży nawigacji, wybicia szyby – wyliczają policjanci.

Zapewniają, że pozostałe sytuacje dotyczyły głównie picia alkoholu w miejscu publicznym, a interwencje te kończyły się wystawieniem mandatu, skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie lub przewiezieniem do izby wytrzeźwień.

- W rejon pasa nadmorskiego od lat kierowane są dodatkowe patrole policjantów umundurowanych i kryminalnych. Służby te mają na celu zminimalizowanie i niedopuszczenie do naruszeń przepisów prawa oraz podnoszą bezpieczeństwo wśród mieszkańców i turystów – zapewnia policja.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA