fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Zeppelin w Dolinie Charlotty

Fotorzepa, Darek Golik
Robert Plant, najbardziej pożądany wokalista świata wystąpi 21 lipca na jedynym koncercie w Polsce - na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Wcześniej ogłoszono przyjazd tam Carlosa Santany i ZZ TOP.

Koncertowe marzenie

Lennon nie żyje. Presley nie żyje. Również z tych w względów trzeci najlepiej sprzedający się rockowy akt świata, czyli Led Zeppelin jest koncertowym marzeniem wszystkich producentów i fanów. Niespełnionym.

Jesienią 2014 roku Robert Plant spotkał się w kameralnych okolicznościach z sir Richardem Bronsonem, człowiekiem którego nazwisko łączy się z sukcesem marki Virgin Group, tworzonej przez czterysta firm. Bronson to multimiliarder, czwarty na liście najbogatszych Brytyjczyków. Złożył Plantowi, wydawało się, propozycję nie do odrzucenia.

Gwiazdorski samolot

Za 35 koncertów pod szyldem reaktywowanego Led Zeppelin, Robert Plant miał otrzymać 200 mln dolarów plus podział ze 100 mln wpływów ze sprzedaży gadżetów. Łącznie czterech muzyków - miało zarobić 900 mln dolarów.

Branson, który posiada również linię lotniczą Virgin, zaproponował że muzycy nie będą musieli się męczyć. Miał im wyczarterować luksusowy samolot - przemalowany stosownie do barw i logotypu grupy oraz nazwany Starship.

Koncerty zaplanowano w trzech lokalizacjach - Londynie, Berlinie i New Jersey koło Nowego Jorku. Gdyby sprzedaż biletów poszła dobrze - a co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości - istniała opcja dodatkowych 45 koncertów.

Dwie połowy kontraktu

Robert Plant kontrakt zaproponowany przez Bronsona podarł. Precyzyjnie - na dwie części. Nie chce odcinać kuponów od dawnej sławy. Zdecydował się na solową karierę.

W Polsce będzie można go zobaczyć na jedynym koncercie w Dolinie Charlotty na Festiwalu Legend Rocka. Zaśpiewa 21 lipca. 3 lipca zagrają ZZ TOP. 4 lipca wystąpi Carlos Santana.

Bilety będą dostępne na ticketpro.pl.

Czytają więcej legendyrocka.com

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA