fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Afera taśmowa

Kolejna osoba zatrzymana ws. podsłuchów?

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
ABW i policja zatrzymały kolejną osobę związaną z aferą podsłuchową - dowiedział się nieoficjalnie portal tvn24.pl. Według portalu, to biznesmen Marek F., udziałowiec firmy Składy Węgla.
Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu, śledczy zdecydują, czy i jakie przedstawić biznesmenowi zarzuty. Jak z kolei informuje "Gazeta Wyborcza", biznesmen mógł czuć się pokrzywdzony przez rząd, bo kilka tygodni temu działania prokuratury doprowadziły do zatrzymań w spółce Składy Węgla i całkowicie sparaliżowały ich działalność. CBŚ zatrzymało 10 osób zajmujących kierownicze stanowiska w Składach Węgla.
Trwa przeszukanie domu Marka F. w Konstancinie. Biznesmen to druga osoba, która usłyszy zarzuty w sprawie afery taśmowej. W środę zatrzymano Łukasza N. - menadżera warszawskiej restauracji "Sowa i Przyjaciele", w której nagrano niektóre rozmowy. Postawiono mu zarzut nielegalnego podsłuchiwania polityków.
Według nieoficjalnych informacji „Rz" menedżer miał podczas przesłuchania obciążyć Piotra Nisztora, jednego z dziennikarzy, którzy opublikowali głośne taśmy. Szczegóły przesłuchania N. okryte są tajemnicą.
Jak ustalił portal tvn24.pl, menedżer sam miał podłożyć urządzenie, które nagrało szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i prezesa NBP Marka Belkę. To Łukasz N. tego wieczoru, którego doszło do spotkania polityków, obsługiwał ich w VIP roomie restauracji.
Urządzeniem nagrywającym mógł być miniaturowy dyktafon. Na nagraniu - według źródeł w ABW, na które powołuje się portal tvn24.pl - słychać głos Łukasza N. Z kolei według "Gazety Wyborczej", podsłuch mógł być zainstalowany w pilocie do przywoływania obsługi. Przez całą rozmowę polityków miał on leżeć na stole.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA