fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Niemcy w cieniu afery, czyli przegląd prasy

Jolanta Ojczyk
Fotorzepa, Waldemar Kompała
Choć Mueller wygrał z Portugalią, to i tak we wszystkich mediach królują nagrania z Sową w tle.
Jest afera, dymisji nie ma (Rz), Tusk: To próba zamachu (Wyborcza), Straciło państwo, stracił też biznes (Puls Biznesu), Pierwsze zatrzymania w aferze taśmowej(portal natemat.pl) i Taśmy dowodem na pogardę Konstytucji (portal niezależna.pl).
Dzisiejsze tytuły pierwszych stron gazet i portali nie pozostawiają wątpliwości: tematem numer jeden są nagrane rozmowy Marka Belki, prezesa NBP i Bartłomieja Sienkiewicza. ministra spraw wewnętrznych. Liczy się każdy wątek. "Rzeczpospolita" pisze, gdzie prezes NBP mógł naruszyć Konstytucję i kto zainicjował zmiany w ustawie o banku centralnym. I okazuje się, że  Rostowski, choć kluczowe decyzje zapadły po spotkaniu Belki i Sienkiewicza. W „Rz" również Balcerowicz nie ma wątpliwości, że Belka musi odejść.
Z kolei Dziennik Gazeta Prawna odkryła, że Gośka na którą powołuje się Parafianowicz, były generalny inspektor informacji finansowej w rozmowie ze Sławomirem Nowakiem, byłym ministrem transportu to Małgorzata Bogumił, szefowa gdańskiej skarbówki.
Czy można jeszcze o czymś poczytać. Na szczęście tak. „Rz" pyta czy to możliwe, by Iran i USA razem w Iraku? To brzmi jak sensacja, ale pierwsze rozmowy już trwają. Pragmatyzm Waszyngtonu nie zna granic – zauważa Piotr Jendroszczyk.
A Paweł Rochowicz opisuje kolejną karuzelę VAT. Tym razem oszuści zarabiają na złocie. Jak? Kupują sztabki złota inwestycyjnego bez VAT, przerabiają na granulat i sprzedają z VAT. Choć podatek nie trafia na konto fiskusa, jak w przekręcie ze stalowymi prętami, resort finansów milczy. Za to chce zrewolucjonizować podatkową rzeczywistość usztywniając terminy płacenia podatków. Doradcy podatkowi przepytani przez Aleksandrę Tarkę nie mają wątpliwości, że to demolka.
Puls Biznesu donosi, że w końcu może dojść do konkurencji na torach. Resort infrastruktury przygotowuje przetarg, który może zapalić zielone światło rywalom PKP Intercity.
DGP celnie punktuje NIK. Okazuje się, że prezes Kwiatkowski w swoim urzędzie, robi to samo, co oficjalnie gani, czyli w większości przetargów wybiera niekoniecznie oferty najlepsze, ale najtańsze.
Wyborcza pisze też o wybudzeniu, że śpiączki farmakologicznej Michaela Schumachera, siedmiokrotnego mistrza świat formuły, a także o Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie, leżącym 25 km od przejścia granicznego, szuka uczniów na Ukrainie, której Rosja wczoraj zamknęła kurek.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA