fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Wywiad z Kaczyńskim, spot z wrakiem. PiS uaktywnia się na rocznicę katastrofy

ROL
Paweł Majewski
Dziś telewizje wyemitują spot "Puste miejsce", który ma zachęcać do udziału w obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia wywiad z Jarosławem Kaczyńskim nada TV Puls
W spocie, który PiS przygotował już w 2011 r., zdjęcia z czasu prezydentury Lecha Kaczyńskiego przeplatają się ze zdjęciami wraku samolotu, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się w Smoleńsku, oraz spotkaniami premiera Donalda Tuska z prezydentem Rosji Władymirem Putinem.
Jest też Jarosław Kaczyński, który pochyla się nad trumną brata i sceny z pogrzebu pary prezydenckiej w Krakowie. Klip kończy scena z Jarosławem Kaczyńskim i hasłem: "Dokończymy Jego Dzieło". Potem jest jeszcze czarna plansza: "Bądźmy razem 10 kwietnia".
Emisji materiału odmówiły TVP i TVN. Nie miał on oznaczeń, że finansuje go komitet wyborczy PiS, a tak muszą być sygnowane materiały w czasie trwania kampanii wyborczej. W końcu informacja pojawiła się i telewizje zgodziły się na emisję.
Z informacji "Rz" wynika, że PO rozważa wykorzystanie tego w kampanii.
- Kaczyński opatrzył zdjęcie trumny brata podpisem, w którym przyznaje, że to element kampanii wyborczej. Nie będzie już mógł się bronić, że nie uprawia polityki na trumnach - przekonuje nas jeden ze sztabowców.
Specjalny blok smoleński, w którym znajdzie się rozmowa z Kaczyńskim na temat katastrofy przygotowuje TV Puls. Po zaplanowanym na 20 wywiadzie, premierę w ogólnopolskiej telewizji naziemnej będzie miał dokument Anity Gargas "Anatomia upadku 2" (dzień wcześniej pokaże go nadająca w telewizjach kablowych TV Republika).
Na koniec stacja planuje emisję odcinka cyklu "Katastrofy w przestworzach" zatytułowanego "Śmierć prezydenta". W przeciwieństwie do filmu Gargas prezentuje on wersję wypadku opisaną w raportach oficjalnych komisji.
10 kwietnia katastrofie poświęci też sporo miejsca TVP. W TVP Historia planowane są materiały wspomnieniowe z czasu żałoby narodowej i filmy dokumentalne przypominające sylwetki ofiar.
Jak czytamy w komunikacie TVP o "godz. 22:25 w ramach cyklu 'Oglądaj z Andrzejem Fidykiem' TVP1 pokaże film dokumentalny 'Gorycz i chwała' Ewy Świecińskiej - sentymentalną podróż po rodzinnym albumie. W rocznicę urodzin prezydenta Lecha Kaczyńskiego tragicznie zmarłego ojca wspomina córka Marta".
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA