fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

Rząd utrzymał dodatkowe 200 zł do świadczenia pielęgnacyjnego

Przez pierwsze trzy miesiące przyszłego roku osoby otrzymujące świadczenia pielęgnacyjne mogą liczyć na 200 zł więcej.
Osoby mające w styczniu, lutym lub marcu 2014 r. ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego otrzymają dodatkową pomoc w wysokości 200 zł miesięcznie. Tak postanowiła na ostatnim posiedzeniu Rada Ministrów, przyjmując rozporządzenie w tej sprawie. Pomoc będzie przyznawana z urzędu. Nie trzeba więc będzie składać żadnego dodatkowego wniosku.
Jest to kontynuacja pomocy skierowanej do opiekunów osób niepełnosprawnych, która przysługiwała od listopada 2011 r. do grudnia 2012 r. w wysokości 100 zł miesięcznie, a od kwietnia do końca grudnia 2013 r. – o 200 zł. Z szacunków wynika, że odbiorcami wsparcia będzie około 100 tys. osób.
Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje: matce lub ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka, rodzinie zastępczej oraz innym osobom, na których ciąży obowiązek alimentacyjny. Warunkiem otrzymywania świadczenia jest zrezygnowanie z zatrudnienia.
Świadczenie przysługuje, gdy niepełnosprawność podopiecznego powstała do ukończenia 18. roku życia, w trakcie nauki w szkole, nie później jednak niż do ukończenia 25. roku życia.
etap legislacyjny: czeka na publikację
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA