fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ile za dom z drugiej ręki

Rzeczpospolita
Ceny domów spadają. Z barometru „Rz" wynika, że ta tendencja się utrzyma. W ciągu roku obniżki mogą wynieść, średnio, 4–5 procent.
Takie prognozy dotyczą cen wywoławczych. Ale – jak podkreśla Paweł Grabowski z Ober-Haus w Gdańsku – przy negocjacjach można uzyskać nawet 20 proc. upustu. To efekt przewagi podaży nad popytem. Rośnie zwłaszcza oferta nowych domów.
W wielu miastach budynek jednorodzinny można kupić w cenie dużego mieszkania. Barbara Urbanowicz z UCN podaje, że nowy 100-metrowy lokal to wydatek do 450 tys. zł. Tyle samo kosztują często domy średniej wielkości. Także w  Trójmieście ceny nowych domów w granicach miasta zaczynają się od 450 tys. zł, a starych, do remontu, w centrum miasta – od 500 tys. zł.

Barometr cen

Pośrednicy z kilku największych miast podają stawki za metr kwadratowy dwóch domów obowiązujące obecnie oraz prognozowane dla tych samych nieruchomości za rok. Wyliczoną aktualną średnią cenę metra kw. porównujemy z przeciętną przed rokiem i przewidywaną za rok, uzyskując rzeczywiste i prognozowane zmiany, wyrażone w procentach.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA