fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawa konsumenckie: odstąpienie od umowy sprzedaży

Klient często podejmuje decyzję pod wpływem chwili, nie może porównać towaru z produktami dostępnymi w sklepie, ulega presji sprzedawcy.
Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Dokument tożsamości, potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej oraz formularz odstąpienia od umowy – takie dokumenty przed zawarciem kontraktu każdy akwizytor czy sprzedający na pokazie musi przedstawić klientowi.
17 października miał miejsce Polski Dzień Sprzedaży Bezpośredniej. Wzorem poprzednich edycji, w spotkaniach zorganizowanych z tej okazji wzięli udział  przedstawiciele rządu, parlamentu, środowiska biznesowego i akademickiego, organizacji pracodawców, firm członkowskich Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej i przedsiębiorców niezrzeszonych. Celem tej corocznej imprezy jest przedstawienie szerokiemu gronu osób i instytucji opiniotwórczych oraz reprezentantom sektora sprzedaży bezpośredniej perspektyw jego rozwoju na tle uwarunkowań ekonomicznych, społecznych i psychologicznych, a także działań Stowarzyszenia w dziedzinie stanowienia i przestrzegania standardów etycznych i ochrony konsumentów. I właśnie ten ostatni element skłonił także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów do przypomnienia o prawach kupujących poza lokalem przedsiębiorcy. Sprzedaż ta rządzi się bowiem specyficznymi normami, których głównym celem jest zwiększenie ochrony na...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA