fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

NWZ powoła Wituckiego do rady 19 września

Fotorzepa, Waldemar Kompala Waldemar Kompala
Na 19 września Telekomunikacja Polska zwołała nadzwyczajne walne zgromadzenie, które - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jej szefa, Macieja Wituckiego - powinno powołać go w skład rady nadzorczej.
TP podała komunikaty w tej sprawie w piątek wraz z projektem uchwały dotyczącej zmiany w radzie, ale nie opublikowała danych osobowych kandydata. Zgodnie z procedurami firm giełdowych, akcjonariusz proponujący zmianę (w tym przypadku zapewne Orange, który ma nieco ponad 50 proc. akcji TP) powinien przedstawić kandydaturę przed walnym zgromadzeniem wraz z uzasadnieniem.
Tyle, że TP w drugiej połowie lipca wystosowała już komunikat z informacją, że jej główny akcjonariusz – Orange SA – będzie proponować Wituckiego na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej, a profesora Andrzeja K. Koźmińskiego na stanowisko zastępcy przewodniczącego.
Maciej Witucki mówił o tym w rozmowie z "Rzeczpospolitą" i "Bloomberg Businesweek Polska". Z kolei jego samego na stanowisku szefa zarządu TP zastąpi Bruno Duthoit.
Jednak to, czy do faktycznych roszad dojdzie już 19 września nie jest na razie pewne. Równie dobrze zgromadzenie może ustalić inną datę zmian.
Maciej Witucki, który kieruje TP od blisko 7 lat, 5 września otworzy jeszcze nową siedzibę polskiej części Orange - tzw. Miasteczka Orange. Niewykluczone, że zdąży też jeszcze sygnować umowę sprzedaży Wirtualnej Polski. Według nieoficjalnych informacji miałoby to nastąpić w drugiej połowie września.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA