fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Na rowerach na Nordkapp

Grzegorz Byszewski
Marek Kozubal
Warszawscy studenci zdobyli najbardziej na północ wysunięty kraniec Europy. Pojechali tam rowerami.
Grupa studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zdobyła przylądek Nordkapp w Norwegii – najdalej na północ wysunięty kraniec Europy.
Piotr Nasiłowski, Aleksander Zaniewski i Karol Masłowski wyruszyli rowerami z Warszawy 1 lipca. Po 44 dniach podróży, przejechaniu 3700 km i wspięciu się na najwyższy szczyt Skandynawii – Galdhopiggen dotarli do celu swojej wyprawy - informuje Marcin Poznań, rzecznik SGH.
- Czy, to nie dowód, że ciężką pracą, determinacją i wielkim zaangażowanie można w życiu osiągać wielkie cele i realizować swoje marzenia! Teraz śmiało możemy powiedzieć, że niesie nas siła i odporność fizyczna, a nie tylko moc płynąca z technologii – napisali na swojej stronie internetowej. Teraz studenci wracają do Warszawy. Zostało im do pokonania jeszcze ok. 2500 km.
- Nie mamy większego doświadczenia w organizowaniu tego typu przedsięwzięć, nigdy wcześniej nie podejmowaliśmy się podobnych zadań. Zdajemy sobie sprawę z naszych ograniczeń, nie wiemy jednak, jakimi możliwościami dysponujemy. Postanowiliśmy to sprawdzić! – mówili przed rozpoczęciem wyprawy.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA