fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Cyberatak w ubikacji

Sterowana smartfonem ubikacja
Materiały Promocyjne
Użytkownicy kontrolowanych przy pomocy aplikacji w telefonie komórkowym toalet łatwo mogą paść ofiarami ataku – ostrzegają eksperci zajmujący się bezpieczeństwem, na których powołuje się BBC
Problem dotyczy przede wszystkim Japonii, gdzie elektroniczne – a ostatnio również sterowane smartfonami – toalety są niezwykle popularne. Niektóre z możliwych funkcji takich toalet to m.in. automatyczne podnoszenie i opuszczanie deski sedesowej; mycie, suszenia ciepłym powietrzem; samoczynne spłukiwanie.
Wyjątkowo popularne m.in. w hotelach są toalet firmy Lixil, które można kontrolowane przez aplikację My Satis. Sęk w tym, że te sterowane Bluetooth urządzenia posiadają seryjnie kod dostępu „0000?, którego zwykle się nie zmienia.
Oznacza to, iż każdy kto ma taką aplikację może sterować toaletą – jak przestrzegają eksperci – nie tylko tą, z której właśnie korzysta.
„Atakujący może m.in. niespodziewanie otworzyć/zamknąć deskę, aktywować funkcje bidetu lub suszenia, co spowoduje dyskomfort lub zestresuje użytkownika" – napisali eksperci zajmujący się tym problemem na których powołuje się BBC.
W japońskich mediach pojawiały się już wcześniej informacje o tego typu problemach, ale statystyk - ilu osób zostało zaatakowanych w toalecie - brak.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA