SOSEScript: API/run.php5 failed executing with the following error: Error on line 165 position 1: Out of memory (allocated 6553600) (tried to allocate 774869 bytes)
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Stopy przez jakiś czas nie powinny się zmienić

Stopy procentowe przez jakiś czas powinny ustabilizować się na obecnym poziomie, by Rada Polityki Pieniężnej (RPP) mogła obserwować efekty serii dokonanych już cięć, powiedziała w środę członek RPP Elżbieta Chojna-Duch.
- Według mnie ta stabilizacja jest rzeczą bardzo ważną. Ważną rzeczą, bo stopa procentowa została obniżona ośmiokrotnie w ciągu ostatnich miesięcy do poziomu najniższego w historii - powiedziała w Programie Trzecim Polskiego Radia.
- Na razie pozostaje nam poczekać, obserwować sytuację zewnętrzną, rynki finansowe, nie tylko przez jeden miesiąc, ale i dłużej - stwierdziła.
W lipcu Rada Polityki Pieniężnej (RPP) obcięła stopy  procentowe o 25 punktów bazowych, sprowadzając główną z nich,  referencyjną, do najniższego poziomu w historii 2,5 procent.
W wywiadzie dla środowej Rzeczpospolitej prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka powiedział, że nie ma co liczyć na dalsze obniżki stóp procentowych.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA