fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca

Firmy szukają partnerów do CSR

Orange Polska i Horus to zwycięzcy pierwszej polskiej edycji konkursu European CSR Award Scheme, który promuje współpracę firm z partnerami spoza biznesu.
Aż 52 projekty  zgłoszono do polskiej edycji unijnego konkursu European CSR Award Scheme for Partnerships, Innovation and Impact (Europejskie Nagrody CSR na rzecz Partnerstw, Innowacji i Wpływu). W rezultacie Polska znalazła się na piątym miejscu w Europie pod względem liczby uczestników konkursu, który nagradza partnerstwa pomiędzy firmą i   pozabiznesowymi interesariuszami.
Mirella Panek-Owsiańska, prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które koordynuje polską edycję European CSR Award Scheme („Rzeczpospolita" jest jej patronem medialnym), podkreśla, że tak duża liczba zgłoszeń to przejaw  rosnącego zainteresowania polskich przedsiębiorstw współpracą z pozabiznesowymi partnerami. – Taka kooperacja sprzyja tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla problemów zrównoważonego rozwoju, różnorodności w miejscu pracy czy kwestii środowiskowych – dodaje szefowa FOB.  Najwięcej, bo 43 proc., konkursowych projektów dotyczyło współpracyprzedsiębiorstw z partnerami społecznymi.
Wśród nich był zwycięzca w kategorii małych i średnich firm, bydgoska spółka Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe nagrodzona za projekt „Bądź widoczny – bądź bezpieczny" realizowany wspólnie z Urzędem Miasta Bydgoszczy oraz innymi partnerami społecznymi. W kategorii duże przedsiębiorstwo nagrodzono Orange Polska za projekt „Bezpieczeństwo w sieci" realizowany w partnerstwie z Fundacją Dzieci Niczyje. Więcej: www.odpowiedzialnybiznes.pl.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA