fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria K&L Gates doradcą Nordea Bank

Prawnicy K&L Gates doradzają Nordea Bank AB w transakcji sprzedaży akcji Nordea Bank Polska S.A., Nordea Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. oraz Nordea Finance S.A.
W dniu 12 czerwca 2013 r. Nordea Bank AB podpisała z Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski S.A. umowę, na podstawie której PKO BP SA nabędzie akcje w Nordea Bank Polska S.A. w drodze wezwania na wszystkie akcje od skandynawskiego banku.
Jednocześnie z nabyciem akcji w polskim banku, PKO-BP SA nabędzie wszystkie akcje w NORDEA Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie S.A. oraz w NORDEA Finance Polska S.A. oraz część aktywów kredytowych Nordea Bank AB związanych z rynkiem polskim.
Ze względu na strukturę bilansu Nordea Bank Polska SA bardzo istotne znaczenie ma jednoczesne udzielenie PKO-BP przez skandynawski bank długoterminowego finansowania na poziomie 4 mld. EURO oraz przejęcie części ryzyka związanego z portfelem kredytów hipotecznych udzielonych w walutach obcych.
Zamknięcie transakcji jest uwarunkowane wcześniejszym uzyskaniem zgód organów antymonopolowych w Polsce i na Ukrainie oraz Komisji Nadzoru Finansowego.
Partnerem odpowiedzialnym za kierowanie całą transakcją ze strony K&L Gates jest mec. Andrzej Mikosz.
Na poziomie operacyjnym za prowadzenie transakcji odpowiada Bartosz Niemczynowicz, associate. Obok niego za poszczególne elementy transakcji odpowiadają mec. Dominika Mizielińska, of counsel i mec. Oskar Tułodziecki, partner – za kwestie związane z sprawami własności intelektualnej i technologii informatycznych. Natomiast mec. Lech Giliciński odpowiada za zagadnienia związane z finansowaniem i przeniesieniem aktywów finansowych.
Zespół K&L Gates w transakcji tworzy ponad dwudziestu prawników z Warszawy, Londynu, Berlina i Frankfurtu.
Pozostałymi doradcami Nordea Bank AB byli:
- w zakresie prawa angielskiego – Slaughter&May,
- w zakresie prawa szwedzkiego – Delphi i Gernand&Danielsson.
Doradcą finansowym jest Bank of America Meryll Lynch oraz KPMG.
Bankowi PKO BP S.A. doradzali Greenberg&Traurig (doradca prawny), Barclays Capital (doradca finansowy) i Ernst&Young.
- Transakcja była jedną z najbardziej złożonych, nad jakimi mieliśmy okazję pracować. Obok prawników z naszych biur zagranicznych, współpracowaliśmy z innymi kancelariami ze Zjednoczonego Królestwa i ze Szwecji. Pracowaliśmy w ekstremalnie napiętym harmonogramie, rozwiązując jednocześnie wiele skomplikowanych zagadnień. Cały zespół pracował doskonale, łącząc kompetencje wielu praktyk i firm w kilku jurysdykcjach - mówi  Andrzej Mikosz.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA