fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Sąd nie zgodził się na areszt dla właściciela ubojni

Fotorzepa, Roman Bosiacki RB Roman Bosiacki
Właściciel ubojni pod Białą Rawska na wolności będzie oczekiwał na zakończenie śledztwa przeciwko niemu. Tak zdecydował dziś Sąd Okręgowy w Łodzi, który oddalił zażalenie prokuratury
Śledczy uważali bowiem, że Piotr M. podejrzany o oszustwo i usiłowania oszustwa oraz naruszenia przepisów karnych ustawy o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt powinien przebywać w areszcie. Sąd rejonowy się na to zgodził warunkowo. Pozwolił bowiem na zamianę aresztu na kaucję w wysokości 150 tys. zł. Pieniądze na konto wpłynęło, więc Piotr M. nie trafił za kraty. Prokuratura z Białej Rawskiej, która zajmuje się sprawą zaskarżyła decyzję sądu. Dziś jej skargę rozpatrywał sąd.
– Odrzucił ją. Uznał, że zastosowane dotąd środki wobec podejrzanego są wystarczające – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury. Śledczy nie są w stanie określić jak długo potrwa postępowanie w sprawie ubojni Piotra M. – Cały czas czekamy na wyniki badań zabezpieczonych próbek mięsa – mówi prok. Kopania. W kilku próbkach wykryto antybiotyki, część z nich przekraczała dopuszczalne normy.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA