fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

GIF wycofał z obrotu kolejny lek na nadciśnienie

www.sxc.hu
Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu z obrotu jednej serii Irprestanu - popularnego leku na nadciśnienie.

Irprestan obniża ciśnienie tętnicze krwi. Jest wykorzystywany m.in. w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz w celu ochrony nerek  u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2.  Podmiotem odpowiedzialnym za wprowadzenie go do obrotu jest islandzka spółka Actavis Group PTC ehf.

Decyzja  GIF dotyczy Irprestanu 150 mg w postaci tabletek powlekanych, w opakowaniach po 28 sztuk, o numerze serii  136918 i  z datą ważności: 03.2020.

Irprestan został wycofany z obrotu po wpłynięciu informacji od polskiego przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego dotyczącej przekroczenia dopuszczalnego limitu zanieczyszczenia N-nitrozodietyloaminą (NDEA) wykrytym po przeprowadzeniu badań substancji czynnej (irbesartanum)  pochodzącej od wytwórcy z Chin - spółki Zhejiang Huahai Pharmaceuticals Co.

Przypomnijmy, że w połowie ubiegłego roku prawie  w całej Europie wycofano z obrotu kilkadziesiąt leków zawierających walsartan. Przyczyną było zanieczyszczenie występujące w substancji czynnej produkowanej przez  dostawców z Azji, m.in. Zhejiang Huahai Pharmaceutical Co. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA