fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

WSA: Rada Warszawy mogła zakazać przyjmowania nieszczepionych przedszkolaków

Adobe Stock
Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał w środę, że Rada Warszawy mogła zakazać przyjmowania do miejskich żłobków dzieci, które nie miały wymaganych szczepień. Sąd oddalił skargę jednego z rodziców.

WSA podkreślił, że przepis uchwalony przez radę miasta nie dyskryminuje dzieci, ponieważ szczepienia wynikają z obowiązku nałożonego przez ustawę o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

- Sąd uznał dziś za legalną uchwałę radnych @warszawa wprowadzającą warunek szczepień ochronnych dla maluchów przyjmowanych do miejskich w żłobków. Rada Warszawy uwzględniła tu interes społeczny: ochronę zdrowia najmłodszych warszawiaków będących pod naszą opieką - poinformowała na twitterze Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu miasta stołecznego Warszawy.

Przypomnijmy, że chodzi o sprawę, w której jeden z rodziców zaskarżył uchwałę warszawskiej rady miasta, zgodnie z którą od stycznia br. do miejskich żłobków mają być przyjmowane jedynie dzieci, które przeszły obowiązkowe szczepienia.

Podobne przepisy funkcjonują także przy rekrutacji do żłóbków lub przedszkoli m.in. w, Krakowie Poznaniu, Katowicach czy Olsztynie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA