fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Nazistowska wieża-bunkier zmieni się w luksusowy hotel z ogrodem na dachu

Wieża-bunkier w Hamburgu będzie luksusowym hotelem
Wikipedia/CC
35-metrowa nazistowska wieża-bunkier w Hamburgu zostanie przebudowana w luksusowy, 5-gwiazdkowy hotel z ogrodem na dachu.

Uroczyste otwarcie hotelu zaplanowane jest na połowę 2021 roku.

Flakturm IV, to jedna z największych fortec nazistowskich w Niemczech. Została wybudowana w 1942 roku przez kilka tysięcy robotników przymusowych III Rzeszy jako bunkier przeciwlotniczy dla 18 tys. osób. W czasie nalotów w 1943 roku w bunkrze zmieściło się 23 ts, osób. Mierzy 35 metrów wysokości i położona w słynącej z rozrywek dzielnicy St. Pauli.

W Hamburgu wciąż jest niemal 700 bunkrów z czasów II wojny światowej. Cztery z nich to bunkry - wieże, na których szczycicie umieszczono działa przeciwlotnicze. Wieże wybudowano w latach 1942 - 1944.

W czasie tzw. zimnej wojny wieża wciąż była bunkrem, tym razem przeciwatomowym, ale już w latach 90. zeszłego wieku budynek stał się siedzibą 40 organizacji związanych z kulturą i mediami. Powstały tam sale koncertowe, kluby nocne - w tym popularna dyskoteka Uebel & Gefährlich, bary, sklepy muzyczne oraz niezależne pracownie artystyczne - informuje CNN.

Niedawno kilka pięter bunkra kupiła hiszpańska sieć NH Hotel Group i zdecydowała się na urządzenie w bunkrze pięciogwiazdkowego hotelu z ogrodem na dachu. Będzie miał on 136 pokoi, bar, kawiarnię i restaurację, a także taras widokowy z panoramą na całe miasto.

Hotel nie będzie jednak tani, cena za nocleg zaczyna się od 100 euro za pokój.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA