fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Ostatni dom legendarnego architekta Franka Lloyd Wrighta na sprzedaż

Heritage
Przepiękna rezydencja zaprojektowana w 1959 roku przez znanego modernistycznego architekta Franka Lloyd Wrighta trafi wkrótce na aukcję. To jego ostatni projekt.

Aukcja rozpocznie się 16 października na portalu Heritage Auctions. Nie ma ceny wyjściowej. Jednak według analityków rynku nieruchomości dom jest wart co najmniej 3 mln dolarów.

Dom o nazwie Norman Lykes House lub Circular Sun House (Okrągły Dom Słońca) znajduje się na przedmieściach Phoenix w Arizonie.

To ostatni projekt legendarnego Franka Lloyd Wrighta. Architekt zmarł w 1959 roku. Rezydencję wzniósł w 1967 roku jeden z jego uczniów John Rattenbury i zamieszkał w nim wraz z rodziną. Lloyd Wright nie tylko zaprojektował bryłę domu, ale także jego wnętrza - w tym rozkład pomieszczeń oraz wszystkie meble.

W 1994 roku dom przeszedł gruntowny remont, a właściciel postanowił zmniejszyć ilość sypialni z pięciu do trzech oraz przerobił warsztat na pokój gier.

Dom, zbudowany z naturalnego kamienia, ma powierzchnię niemal 290 metrów kwadratowych, w tym duży salon z kominkiem, kuchnię, jadalnię, dwa pokoje biurowe w tym jeden z biblioteką, trzy sypialnie i trzy łazienki, pokój telewizyjny, a na zewnątrz jest patio ze wspaniałym widokiem na okolicę. W ogrodzie jest basen w kształcie półksiężyca wyłożony skrzącymi się kaflami.

Cała działka, na której stoi dom ma powierzchnię około 5260 metrów kwadratowych. Posiadłość znajduje się na skraju rezerwatu przyrody - Phoenix Mountains Preserve.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA