fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Gigantyczna przecena, a i tak nikt nie chce domu byłego prezydenta USA Richarda Nixona

Posiadłość należąca do byłego prezydenta USA Richarda Nixona wciąż nie znalazła nowego nabywcy. Mimo kolejnej gigantycznej przeceny.

Posiadłość w San Clemente w Kalifornii została "przeceniona o 6 mln dolarów i teraz kosztuje 57,5 mln dolarów czyli niespełna 221 mln złotych.

Cztery lata temu posiadłość wystawiono na sprzedaż za 75 mln dolarów. W zeszłym obecni właściciele zeszli do 63,5 mln dolarów.

Posiadłości La Casa Pacifica nazywana był "Zachodnim Białym Domem", ponieważ jej właściciel, 37 prezydent USA - Richard Nixon chętnie zapraszał do niej polityków. Gościł w niej m.in. przywódca ZSRR Leonid Breżniew w 1973 roku.

The Dude Lebowski sprzedaje stuletni dom w Kalifornii

Przepiękna posiadłość znajduje się nad samą plaża Oceanu Spokojnego w miejscowości San Clemente w Kalifornii. Jej najsławniejszym właścicielem i rezydentem był prezydent Richard Nixon z rodziną, który kupił ja zaledwie pół roku po objęciu urzędu w 1969 roku.

Nixon wprowadził się na stałe do La Casa Pacifica po tym, jak w 1974 r. zrezygnował z urzędu prezydenta w wyniku afery Watergate. Napisał tam swoje wspomnienia.

Rezydencję sprzedał w 1980 r. i wraz z żoną Pat wyprowadził się do Park Ridge w New Jersey.

Dom wybudowano w 1926 roku dla finansisty Hamiltona Cottona. Obecnym właścicielem posiadłości jest założyciel i prezes firmy farmaceutycznej Allergan Pharmaceuticals, Gavin S. Herbert.

Na terenie posiadłości La Casa Pacifica stoi ogromny dom o powierzchni 1400 metrów kwadratowych, który zaprojektowano w hiszpańskim stylu kolonialnym. Zdobią go białe stiuki i dach z czerwonej dachówki. Pokoje rozmieszczono wokół dziedzińca z fontanną. Z jadalni widać rozległe angielskie ogrody. W ogrodzie jest m.in. basen, kort tenisowy, altana, oranżeria, a także garaże, pomieszczenia gospodarcze oraz cztery oddzielne kwatery dla służby. Cała powierzchnia posiadłości to ponad 22 tys. metrów kwadratowych w tym 137 metrów plaży.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA