fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Luksusowa posiadłość nadmorska w Southampton na sprzedaż. Tylko dla najbogatszych

materiały
Na rynek nieruchomości trafiła najdroższa posiadłość w Hampton - Water Mill. Została wybudowana dla rodziny potentata motoryzacyjnego Henry'ego Forda.

Water Mill wystawiono na sprzedaż za oszałamiającą cenę 145 mln dolarów czyli niemal 560 mln złotych.

Posiadłość jest naprawdę duża. Ma powierzchnię niemal 17 hektarów, w tym duży kawałek plaży o długości ponad 400 metrów oraz dostęp do dwóch dużych stawów oraz dwa prywatne stawy na terenie posiadłości.

Gwiazda "Teorii Wielkiego Podrywu" sprzedaje dom w Tarzana

W gigantycznym domu o powierzchni niemal 2 tys. metrów kwadratowych jest 12 sypialni, 12 łazienek, 3 toalety, a także ogromna, profesjonalna kuchnia, jadalnia, duży salon o długości niemal 15 metrów, sala rozrywek oraz duża bawialnia, a także biblioteka. W oddzielnym skrzydle domu są pomieszczenia mieszkalne dla pracowników i zaplecze - z własnym, oddzielnym wejściem.

W zbudowanym w latach 60. zeszłego wieku domu zachowano wiele oryginalnych elementów zdobniczych z czasów gdy właścicielami posiadłości była rodzina Fordów: charakterystyczne, zdobione sufity, włoskie, marmurowe kominki, drewniane parkiet sprowadzane z Francji ze średniowiecznego zamku.

W ogrodzie jest oryginalna szklarnia, która rodzina Fordów wykorzystywała do hodowania owoców i warzyw, letnia kuchnia, duży basen z jacuzzi, staw z ozdobnymi japońskimi karpiami, wodospad a także kort tenisowy i boisko do koszykówki oraz trasy spacerowe o ogrody - warzywny oraz do medytacji.

Z posiadłości można podziwiać zarówno widok na Zatokę Meksykańską, jak i na Ocean Atlantycki.

Posiadłość Water Mill nie pierwszy raz trafiła na rynek nieruchomości. W 2017 roku obecna  właścicielka inwestorka Brenda Earl, chciała ją sprzedać za 175 mln dolarów. Earl kupiła posiadłość w 2002 roku za 21,7 mln dolarów (prawie 84 mln złotych).

Najdroższa posiadłość w tej okolicy stanu Nowy Jork została sprzedana w 2014 roku za 147 mln dolarów. 7-hektarowa, nadmorska posiadłość w East Hampton należała do znanego inwestora Barryego Rosensteina.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA