fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Zagubiona szkocka chatka na wyspie Skye na sprzedaż

Adobe Stock
Na pierwszy rzut oka to zwykła, niepozorna chatka zagubiona na szkockim pustkowiu. Jednak jej wnętrza zachwycają. Teraz możesz ją kupić za równowartość około 2,6 mln złotych.

Chata tylko na pierwszy rzut oka jest niepozorna. Zaprojektowała ją znana brytyjska architektka Mary Arnold-Forster. Wystawiono ją na sprzedaż za 545 tys. funtów

Ma dwie kondygnacje. Na pierwszym poziomie jest duży salon z kuchnią i trzy sypialnie oraz dwie łazienki. Na poddaszu jest duża sypialnia, salon i łazienka. Wszystko utrzymane w oszczędnym, prostym stylu, bez zbędnych ozdób. Dom jest przestronny i jasny, a z okien rozciąga się widok na jezioro Loch Eishort na wyspie Skye.

Skye to druga co do wielkości wyspa Szkocji, a czwarta w Wyspach Brytyjskich, największa i położona najbardziej na północ w archipelagu Hebrydów Wewnętrznych. Jest idealnym miejscem do odpoczynku dla osób lubiących dzika przyrodę. Można tam obserwować delfiny, foki, wieloryby a na lądzie jelenie oraz niezliczone ptaki gniazdujące na wyspie.

Obecnie chata jest wynajdowana turystom za 900 funtów tygodniowo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA