fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Idealny dom na angielskiej prowincji na sprzedaż

Savills/
Skeynes Park w hrabstwie Kent to idealna angielska wiejska posiadłość. Duży i wygodny bielony dwór oraz niemal 6 hektarów ziemi.

Posiadłość została wystawiona na sprzedaż za 2,975 mln funtów czyli około 14,6 mln złotych.

Dwór został wybudowany w latach 40. XIX wieku w typowym stylu wiktoriańskim z ornamentami sufitowymi w kształcie róży, dużymi i przeszklonymi drzwiami na taras, zdobnymi gzymsami oraz rzeźbioną boazerią, a także ozdobnymi karniszami.

Jego projektantem był prawdopodobnie Decimus Burton, jeden z najbardziej znanych i uznanych angielskich architektów oraz projektantów ogrodów epoki wiktoriańskiej. Był też osobistym przyjacielem królowej Wiktorii i jej matki, księżnej Kentu.

Skeynes Park powstał dla rodziny Cobbett - potomków parlamentarzysty i pisarza Williama Cobbetta.

Według agencji nieruchomości zajmującej się sprzedażą posiadłości w 1901 roku Skeynes Park wynajął Patrick Bowes-Lyon, wuj matki obecnej królowej Elżbiety II. Królowa matka zatrzymywała się u niego w drodze na wyścigi konne w Lingfield.

Dwór znajduje się w miejscowości Edenbridge, na granicy z hrabstwem Surrey i ma powierzchnię około 800 metrów kwadratowych z ośmioma sypialniami na dwóch najwyższych pietrach - w tym dużą główną sypialnię z własną łazienką i garderobą oraz kamiennym kominkiem.

Wszystkie łazienki oraz kuchnia są nowoczesne i wyremontowane. W domu jest też duża jadalnia oraz duży salon z oryginalnym, kamiennym kominkiem, biblioteka a także sauna, piwnica win, kryty basen z rozsuwanym dachem a także ogród zimowy.

W zadbanym ogrodzie jest też staw z karpiami, a także ogród warzywny i sad.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA