fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Samotna grecka wyspa szuka nowego właściciela

materiały
Na sprzedaż trafiła jedna z najładniejszych prywatnych wysp w Grecji. Wyspa Agia Triada znajduje się w Zatoce Eubejskiej Południowej, niedaleko wybrzeża wyspy Eubea.

Została wystawiona na sprzedaż za 9 mln euro, czyli około 40,7 mln złotych.

Na wyspie są dwa tradycyjne, bielone greckie domy mieszkalne, latarnia morska w dawnej weneckiej warowni i niewielki, biały kościół.

Wyspa ma powierzchnię 50316 metrów kwadratowych i kształtem przypomina gitarę. W zeszłym stuleciu gościła wielu znamienitych gości ceniących sobie dyskrecję i spokój, m.ni. członków zespołu The Beatles, członków greckiej rodziny królewskiej a także etiopskiego cesarza Hajle Syllasje. Na wyspie organizowano huczne przyjęcia a w kościele na wyspie organizowano śluby i chrzciny. W weneckiej warowni natomiast była pracownia artystyczna ówczesnego właściciela wyspy.

Największy dom na wyspie ma cztery sypialnie a mniejszy służy za domek gościnny. Jest też oddzielny dom dla pracowników z dwoma sypialniami. W sumie wszystkie nieruchomości mieszkalne na wyspie maja powierzchnię łączną 504 metrów kwadratowych i zostały wzniesione w latach 60. zeszłego wieku. Na wyspie są też drogi łączące wszystkie obiekty a na wybrzeżu jest dok do cumowania łodzi.

Na wyspie rosną drzewa owocowe oraz charakterystyczne dla Grecji cyprysy. Obecni właściciele uprawiają oliwki, pistacje oraz granaty, morele i brzoskwinie. Wyspa jest zaopatrywana w słodką wodę za pomocą rurociągu biegnącego ze stałego lądu.

Wyspę Agia Triada otacza krystalicznie czysta woda pełna ryb. Agencja nieruchomości pośrednicząca w jej sprzedaży zachwala ją jako "idyllicznie, niebiańskie miejsce" - stworzone dla ludzi lubiących ciszę spokój, odosobnienie i uroki naturalnego życia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA